Film

Jedz i pij, mężczyzno i kobieto

Yin shi nan nu
1994
2 godz. 3 min.
7,4 2 241
ocen
7,4 10 1 2241
2 606
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"30576","linkUrl":"/film/Jedz+i+pij%2C+m%C4%99%C5%BCczyzno+i+kobieto-1994-30576","alt":"Jedz i pij, mężczyzno i kobieto","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/05/76/30576/6928692.2.jpg"}
Emerytowany szef kuchni mieszka z trzema dorosłymi, niezamężnymi córkami. Mężczyzna próbuje okazać im miłość i troskę poprzez gotowanie. Więcej Mniej
{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

Emerytowany szef kuchni, Chu, mieszka w Taipei w wielkim domu z trzema niezamężnymi córkami. Jedna z nich, Jia-Jen, jest nauczycielką chemii i właśnie zmieniła wiarę na chrześcijaństwo, Jia-Chien jest kierownikiem linii lotniczych, trzecia Jia-Ning jest studentką pracującą dodatkowo w restauracji typu fast food. Życie w domu obraca się wokół celebracji wyszukanego niedzielnego obiadu, a także miłości wszystkich członków rodziny.

boxoffice
$7 294 403 w USA
studio
Ang Lee Productions / Central Motion Pictures / Good Machine
data produkcji
1994
tytuł oryg.
Yin shi nan nu
inne tytuły
Jedz i pij, mężczyzno i kobieto Polska
Yin shih nan nyu (alternatywna pisownia) Tajwan
Eat Drink Man Woman Miedzynarodowe USA
Więcej...
W scenie, w której na ostatnim niedzielnym obiedzie Chu pije kolejnego drinka, rozlewa trochę na kołnierz swojej marynarki. Kiedy wstaje, by wygłosić swoje oświadczenie, plama znika.
Kiedy Pani Liang i jej córka podjeżdżają taksówką pod jej dom, na dworze pada deszcz. Jednak, mimo iż ulica jest mokra, nie widać żadnych kropel deszczu, nawet na powierzchni kałuży przed taksówką.
Zdjęcia kręcono w Tajpej (Tajwan).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Uwielbiam ten film. Dawno temu, za czasów kaset video, mialem nagrany i często oglądałem w "słabych" momentach. Dziwne że film jest praktycznie nieznany, nie wydawany (dvd).

  8
  • Świetny film, ale nie oglądajcie go na czczo - bo zobaczycie takie potrawy, że zaraz postawicie przed sobą zawartość lodówki... Najbardziej mi się podobało danie podane w formie zielonego smoka z czerwonym grzebieniem, w otoczeniu białych nenufarów. Oczywiście, obserwując uważnie można się też i ... więcej

   4
   • Zawsze jak mam doła ogladam ten film. Jest po prostu swietny. Z jednej strony odrobine nierealny, a z drugiej strasznie życiowy. Jednak w gotowaniu i tradycji coś jest... POLECAM!

   • i jak bardzo nie jest wzruszający. A prawda jest taka,że to właśnie jedz i pił,mężczyzno i kobieto jest piękniejsze i wzruszające.

    • produkcja

     umarly_bog ocenił(a) film na 6

     witam mam pytanie czyjej produkcji jest film? w opisie jest jakies nieznane mi studio ale na poczatku filmu jest lew Metro Goldwyn Meyer i ich logo znalałam na jednym z plakatów. To jak, oni wypuscili ten film czy jak to jest? prosze o odpowiedź to bardzo dla mnie wazne .