PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740660}
5,1 107
ocen
5,1 10 1 107
Jess & James
powrót do forum filmu Jess & James

Świeże wino

ocenił(a) film na 9

Cudowny film. Świeży jak letni deszczyk ale nie banalny. Dawno nie widziałem czegoś tak poruszającego.

KandoStrzelisty

Nie banalny? - Cóż uważam że banalność, goni następną banalność w tym filmie ):

ocenił(a) film na 9
buterfly

Już kompletnie nie pamiętam filmu, ale trailer na pewno nie jest banalny

ocenił(a) film na 9
buterfly

Przypomniałem sobie. Poruszająca była ich podróż, bo nie była bez celu. Sama jednak nie byłaby nietypowa, gdyby nie sposób jej potraktowania, pokazania właśnie nie banalny i z humorem. Myślę że można zobaczyć samą banalność, gdy się nie zobaczy tego czegoś mniej oczywistego.. uczuć jakie nie są pokazane kawa na ławę.

KandoStrzelisty

Cóż trudno mi mówić o uczuciach w tym przypadku, kiedy już ich pierwsze spotkanie było jasne ;)

ocenił(a) film na 9
buterfly

Mówię bardziej o akceptacji siebie i szukaniu źródeł

KandoStrzelisty

Cóż mnie akurat szukanie źródeł i akceptacji siebię w tak nachalny sposób, raczej nie przekonało do filmu ;)

KandoStrzelisty

Ja mam mieszane uczucia. Film bez wątpienia miał swój urok, jakąś magię, ale z drugiej strony był też dość nudnawy. Nie podobała mi się scena na początku, nie znoszę motywu dominacja/uległość i przedmiotowego traktowania ludzi. Później niby się ta relacja poprawiła, ale wciąż miałam niesmak. No i jeszcze ta matka jednego z bohaterów (nie zapamiętałam, który to był Jess, a który James :P). Gdyby to była jeszcze jakaś zapijaczona, skretyniała patola, ale żeby całkiem normalnie wyglądająca kobieta była tak obrzydliwie wulgarna, to ja już nie wiem, skąd się tacy ludzie biorą :/ Generalnie cała trójka była dość niedojrzała. Film pokazywał taki przełomowy moment, gdy się dopiero wchodzi w dorosłe życie. Wciąż jeszcze nie odczuwa się pełni odpowiedzialności, ale już "odcina pępowinę". Taki czas chyba właśnie jest najpiękniejszy i najbardziej szalony. Nazwałabym go raczej summer wine ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones