PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=544545}
6,7 201 819
ocen
6,7 10 1 201819
6,8 33
oceny krytyków
Jesteś Bogiem
powrót do forum filmu Jesteś Bogiem

Jesteś nikim 

ocenił(a) film na 1

Taki właśnie tytuł powinno nosić owo dzieło. Nie znam Paktofoniki, i niestety jako laik nie
wyniosłem z tego filmu dobrego jej obrazu. Dostajemy opowieść o dwóch zupełnie nijakich
typkach z osiedla i ich guru - Magiku. Pierwszy chłopek - Rahim - przedstawiony został jako
kompletny pół główek bez własnego zdania, ba! Bez własnej osobowości. Drugi chłopek -
Fokus - niby coś tam nagrywał wcześniej, ale aż strach pomyśleć, co to było bo w filmie został
przedstawiony jako cymbał z osiedla, który nawet zawodówki nie potrafi skończyć. Obaj
panowie niby coś tam chcą grać, robić, zmienić w życiu - ale gdy przychodzi co do czego to a to
wstydzą się przy dziewczynie, a to są zmęczeni, a to nie umieją. No litości. No i tu wchodzi
trzecia postać - wielki guru Magik, przy którym Rahim i Fokus to zupełny nikt. Sam Magik jednak
też nie wypada zbyt ciekawie: widzimy błąkającego się w zielonych oparach flegmatyka, dla
którego liczy się tylko by mieć słuchawki na uszach, a po nocach ścigają go reklamy czipsów.
Nie wiadomo, co panów inspiruje, skąd pomysły, jak powstawały utwory, cokolwiek. Dwóch chłopków
chodzi se po ulicach i po pokojach - nagle spotykają trzeciego - i voila! Jest skład, który nagle
zupełnie znikąd ma materiał. Zero interakcji między członkami, kultowego przecież, zespołu. Jest za to ich kompletne frajerstwo i nieudacznictwo życiowe. Tak, wiem, pewnie chciano pokazać, jako artyści mają trudno w złej Polsce. Ale jacy artyści? Film jest o gościach z blokowiska poprzebieranych w za duże ciuchy łażących po pokojach. O niczym więcej, to mógłby równie dobrze być film o Ygrek R albo Kuli. I co ja, laik, mam powiedzieć dobrego po takim przedstawieniu
zespołu? Film działa tylko na jego nie korzyść - wizerunkowo, bo popularności jeszcze mu
przysporzył. Ba, mocno wątpię, że gdyby nie tragiczna (i głupia) śmierć lidera oraz ten film,
Paktofonika pozostałaby małym zespolikiem dla grona oddanych fanów.

ocenił(a) film na 5
MagdalenaPatterson

"Własnym frustracją?" Co to znaczy?...

ocenił(a) film na 4
Andkosm

zgadzam się w 100% .

ocenił(a) film na 5
Andkosm

Od dawna słucham paktofoniki, nie przypisuje się do żadnej subkultury, jednak moim zdaniem to trio tworzyło muzykę niebanalną, o niepowtarzalnych tekstach...o czymś. Niestety film jest bardzo kiepski... i można było odnieść takie wrażenie, jakie odniosłeś Ty.... nie wiem jak wyglądały realia, ale wątpię, żeby właśnie tak.

ocenił(a) film na 1
Vanillia

Jeśli film nie pokazał prawdziwego wizerunku tych ludzi, to tym lepiej dla nich, natomiast wszędzie widzę opinie, jakoby właśnie pokazał ich idealnie, więc...

ocenił(a) film na 6
Andkosm

Film zrealizowany jest słabo. Najgorzej wypada narracja, przepływ czasu. Mam wrażenie jakby wszystkie wydarzenia odbyły się w tydzień. W ogóle nie widać chemii w zespole, mocy i przyjaźni. Jestem słuchaczem i fanem Maga i reszty chłopaków z PFK a ocenę dałem 7 i jest mocno naciągana z racji muzyki. Muzyka fenomen-Film klapa.

Namiestnik_SS

zgadzam sie z kazdym zdaniem,rowniez dalem naciagane 7.
i szczerze wolalbym zobaczyc film na podstawie historii kalibra mimo ze nie mialby 'spektakularnego' zakonczenia.

ocenił(a) film na 5
Andkosm

Radzę nie sugerować się komentarzami ludzi... :P to chyba najbardziej zgubna droga jaką można wybrać ;) Jeśli jakkolwiek zaciekawił Cie temat wystarczy poczytać jakiekolwiek wywiady, żeby już zmienić swoja percepcję w odbiorze chłopaków. To byli naprawdę inteligentni ludzie, nie zaś jak można było odnieść wrażenie z filmu : przygłupie ćpuny. Wgl sam wybór aktorów pozostawia wiele do życzenia, uważam, że tylko Fokus jako tako został trafiony, pozostała 2 była tragiczna w swoich rolach. I ten idiotyczny zabieg : początek, głos z offu i jakieś pseudo analistczno-psychologiczne teksty typu : "zawsze czułem się niezrozumiany". Relacje międzyludzkie i emocje zostały spłycone do prawie zera. Znając życie ameryka by się lepiej wywiązała z ukazania polskiego zespołu ( z którego moim zdaniem mozna być cholernie dumnym)

Andkosm

i dlatego laicy ne powinni tego ogladac bo sa nikim

Andkosm

Podoba mi sie Twoje zdanie i to, ze potrafisz go bronic nie znizajac sie do poziomu swoich adwersarzy ;)

Andkosm

I pewnie za tą opinię ma Pan megadramę i obelgi, prawda?

ocenił(a) film na 1
Andkosm

Szczere i trafne słowa. Ja też nie rozumiem, czym tu się fascynować. W ogóle kultura blokowisk jest mi daleka, bo to żadne "coś" do naśladowania. A do tego tutaj jest to słabo przedstawione

ostry_cenzor

Ale nie ma też ich potrzeby naśladować :)

ocenił(a) film na 10
Andkosm

Jestem debilem - taki powinienes miec nick

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones