PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=551470}

Jesteśmy z przyszłości 2

My iz buduschego 2
6,3 988
ocen
6,3 10 1 988
Jesteśmy z przyszłości 2
powrót do forum filmu Jesteśmy z przyszłości 2

Nic specjalnego

ocenił(a) film na 4

No ogladnęłem go już dwa razy. Dałem mu 4/10 bo i tak na więcej z wielu względów nie zasługuje.

Do plusów można zaliczyć:
- niezła gra aktorska Igora Petrenko, Dmytra i Ostapa Stupków oraz Aleksieja Barabasza
- efekty mechaniczne są wykonane świetnie (chodzi o wybuchy i obrażenia jakie otrzymują walczący)
- "+" za ciekawe podejście do historii (młodzi ludzie zajmujący się rekonstrukcją cofają się w czasie i poznają "prawdziwą" wojnę), choć zdaję sobie sprawę, że to druga część
- kostiumy i mundury wykonane świetnie i z dbałością o szczegóły

Minusy:
- podejście Rosjan do tematu w stylu "my dobzi, a wszyscy inni źli", film po prostu tchnie bzdurnością, a jeżeli chodzi o finalną walkę sowietów z żołnierzami 14. Dywizji der Waffen-SS (szerzej znanej, choć bardziej potocznie, jako "SS-Galizien") to Rosjanie chyba bardziej mierzyli Ukraińców własną miarą (czyli jak zwykle) pokazując ich metody walki
- raczej słabe efekty komputerowe: radzieckie bombowce taktyczne są zrobione mało szczegółowo i po prostu widać, że to sztuczny, zrobiony komputerowo badziew
- liczne błędy historyczne: Igor Petrenko na początku filmu mówi studentom na wykładzie, że pod Brodami okrążono XII. Korpus Armijny, a tak naprawdę był to XIII. Korpus; 14. Dywizja der Waffen-SS nie miała na stanie żadnych czołgów czy pojazdów opancerzonych, a w filmie SS Galizien ma czołgi Pz. III i właśnie pojazdy opancerzone; w filmie sowietom udało się obronić pozycję, którą szturmowali Ukraińcy, w rzeczywistości SS Galizien przebiła się w 1944 r. przez radzieckie pozycje zadając dodatkowo Rosjanom duże straty; nie przypominam sobie też aby w kotle brodzkim Niemcy (lub SS Galizien) rozbiła choć jeden obóz leśny UPA, tak jak w filmie (choć i tak duży progres- Rosjanie w końcu przyznali, że UPA walczyła z Niemcami); w filmie pokazano sowietów jako wyzwolicieli, w rzeczywistości dokonali licznych krwawych represji na ludności cywilnej w Galicji (uderzając tak w Polaków jak i Ukraińców), stąd kolejna bzdura jeżeli chodzi o stosunek ludności cywilnej do "czerwonych"; dlaczego sowieci nie mają w filmie czołgów? Przecież XIII. Korpus okrążyły głównie jednostki pancerne gwardii itd.
- akcje kaskaderskie są do bani, zwłaszcza te całe skakanie udające odrzut od wybuchu
- sytuacje na polu walki, np. eksplozje od pocisków artyleryjskich nic nie robią głównym bohaterom, a pod koniec filmu niemiecki granat trzonkowy wybuchający kilka metrów dalej rani Ihora Petrenko; Czerep uderza ukraińskiego żołnierza w gębę, a ten pokornie upada i nie wstaje (może wykrwawił się na śmierć w skutek wybicia zęba ;) ); dlaczego Niemcy i Ukraińcy zachowują się na polu walki jak sowieci? (nie jest tajemnicą, że Rosjanie ponieśli w II WŚ tak duże straty, że są one niemożliwe do podliczenia, w przeciwieństwie do większości innych narodów, a do zabicia jednego przeciwnika sowieci poświęcali zwykle ok. 10 swoich- tak samo było pod Brodami, co zresztą przyznają sami weterani Armii Czerwonej) itd.
- młodzi Ukraińcy, którzy się cofają w czasie wpierw rozmawiają po ukraińsku, a po "przejściu na jedyną słuszną i sprawiedliwą stronę konfliktu" rozmawiają już tylko po rosyjsku (nawet między sobą)
- gra większości rosyjskich aktorów pozostawia wiele do życzenia, choćby aktora grającego Czerepa (te jego żałosne popisy kaskaderskie i miny)
- część scen zostało niepotrzebnie wydłużonych (bójka między Rosjanami a Ukraińcami w dzień przed rekonstrukcją czy wspomnienia głównego bohatera)
- zakończenie pozostawiło niedosyt w negatywnym tego zwrotu znaczeniu

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5

mont 50 może troche szacunku?zachowujesz się bardzo dojrzale.szanuje się poglądy innych ludzi co najwyżej się z nimi polemizuje

ocenił(a) film na 4

A mnie zastanawia mont50 skąd się briorą takie upośledzone intelektualnie i kulturalnie oszołomy jak Ty. Pytanie o Polskę powinno być kierowane do takiego wszechpolaczątka jak Ty, które swoim zachowaniem i problemami w wysłowieniu tylko kraj nad Wisłą kompromituje. :)

ocenił(a) film na 5
ludzikw

mam pytanko ludzik_ jesteś historykiem może?jestem pod wrażeniem twojej recenzij

ocenił(a) film na 4
katakumby0

No tak się składa, że jestem historykiem i specjalizuję się w wojskowości Europy Wschodniej XX wieku.

ludzikw

A ja też mam pytanie...

Może ktoś napisać czy ta część również opowiada o IIWŚ?? Czy ludzie przenoszą się do innych czasów? Pierwsza część bardzo mi się podobała ale tylko dlatego że jestem fanatykiem tamtych czasów. Prosiłbym o jakiś opis od osoby która już ma za sobą seans.

ocenił(a) film na 4
ZawaL

Tak opowiada o II WŚ. Tym razem 4 głównych bohaterów przenosi się do 1944 roku, konkretnie w połowę lipca, na Zachodnią Ukrainę (Galicję). Z pierwszej części jednak tylko 2 aktorów zagrało: pani była sanitariuszka i były skinhead Czerep. Najgłówniejszego bohatera zagrał tym razem Igor Petrenko. Aktor z 1 części odmówił wzięcia udziału w filmie po przeczytaniu scenariusza, który zresztą wielu uznało za przeładowany propagandą (co zresztą od prawdy nie odbiega). Czytałem z nim wywiad- niezłą aferka wyszła, ale ją szybko wyciszono na długo przed premierą.
Jestem po 2 seansach i film "wywaliłem". Teraz czekam by ujrzeć kolejny gniot pt. "Spaleni Słońcem 2: ble ble ble", i "Spaleni Słońcem 3: Cytadela". Autorem i zarazem osobą grającą głównego bohatera jest reżyser, aktor, producent i kremlowski biurokrata Nikita Michałkow (jako ciekawostkę podam, że był producentem filmu "1612").

ocenił(a) film na 6
ludzikw

Nie na żadną "Zachodnią Ukrainę" (bo coś takiego historycznie nigdy nie istniało) tylko na środkowowschodnie terytorium Polski, lub też gwoli ścisłości administracyjnej na wschodnie rubieże Generalnego Gubernatorstwa. Mnie razi w tym filmie przede wszystkim przedstawienie tego obszaru tak jakby zamieszkany był przez samych rusińskich chłopów co jest oczywistą nieprawdą - leży przede mną rocznik Ziem Wschodnich z 1939 r. na tym terenie Ukraińcy i Rusini łącznie stanowili około 30 % procent ludności.

ocenił(a) film na 8
k_kozlowski

Do lipca 1944 UPA wymordowała inne narodowości, dlatego się nie dziwię że nie pokazano innych narodowości.

ocenił(a) film na 8
ludzikw

Ja uważam, że czepianie się szczegółów nie ma sensu. Wiadome, że to tylko film a nie dokument historyczny. Co do Ukraińców, to byli ukazani i tak łagodnie. Te zbrodnicze bandy znęcali się nad Rosjanami, Polakami i wieloma innymi narodami. Wiem to z opowieści osób, które to przeżyły a nie z książek do historii więc NIE UWAŻAM, ŻE UKAZANIE TYCH BANDYTÓW W DOBRYM ŚWIETLE BYŁO BY STOSOWNE. Co do języka, to w końcu rosyjski film więc dla lepszego odbioru rozmawiali po rosyjsku. To po prostu zaoszczędzenie sobie niepotrzebnej roboty z tłumaczeniem (Tak jak w wielu innych filmach).

ocenił(a) film na 4
Santiago1

A ja uważam, że powinno się pokazywać prawdę niezależnie od tego czy Ci się to podoba czy nie. Nie wszyscy upowcy byli mordercami i nie wszyscy Polacy byli święci. Tak się składa, że mam przed sobą wspomnienia likwidatora z AK Stefana Dąmbskiego, gdzie wspomina on o licznych morderstwach dokonywanych przez AK najczęściej na Bogu ducha winnych Ukraińcach, a zwłaszcza Ukrainkach. A co do opowieści "wielu osób"- wiele z nich to opowieści zasłyszane od, którejś tam osoby z rzędu w stylu Pewna Pani/Pan Powiedzieli i najczęściej nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością, tak jak choćby opowieść o wymordowaniu jakiejś wsi przez Ukraińców, a tym czasem jeden z historyków odkrył radziecki dokument, w którym sowieci stwierdzili, że to oni dokonali czystki- i co z tym fantem zrobisz?! Mam gdzieś wspomnienia osób, które nawet nie wiedziały co się wokół nich działo lub koloryzują celowo, a u Polaków to niestety jest częste. Ostatnio Kaczyński gadał coś o gaszeniu petów na karkach modlących się osób pod krzyżem- nie potwierdzono tego. Polacy mają niestety skłonność to wymyślania. Jak już mówić o zbrodniach UPA to o tych prawdziwych, a nie wyimaginowanych.

ludzikw

Powiedz o dobrych Upowcach i Ukraińcach mojemu dziadkowi z tym że umarł już śmiercią naturalną ale Ukraińców nienawidził już do końca życia,podobnie jak bracia i siostra co po wojnie do Polski nie wrócili bo nie chcieli i się bali.

ocenił(a) film na 8
ludzikw

DROGI PANIE HISTORYKU - W PROGRAMIE PIERWSZYM POLSKIEGO RADIA - KILKA LAT TEMU WYSŁUCHAŁEM OPOWIEŚCI STARSZEJ PANI , KTÓRĄ WTEDY ZNALEZIONO W ROWIE (KILKULETNIA DZIEWCZYNKA ) PRZEBITA SZABLĄ I RZUCONA DO ROWU JAK ŚCIERWO - MYŚLELI ŻE SKONA W MĘCZARNIACH I SIĘ WYKRWAWI - NIE PAMIĘTAM CZYJA TO BYŁA SZABLA - OPOWIADAŁA O TYM CO WIDZIAŁA NA WŁASNE OCZY - BESTIĄ MOŻE SIĘ STAĆ KAŻDY CZŁOWIEK

ocenił(a) film na 6
ludzikw

"Dobzi", a może "do Bozi"? Posługujesz się gwarą poznańską czy po prostu jesteś niedouczonym w zakresie języka polskiego, Ukraińcem? Poza tym zgoda, śmieszne pokazanie wyzwolicieli. A zresztą...

Swoją drogą polecam rosyjski film propagandowy z początku wojny :
http://www.youtube.com/watch?v=I482AZm4Gj8&feature=related
Taka jest OFICJALNA wersja historii realcji polsko - ukraińskich na Ukrainie.

ocenił(a) film na 4
k_kozlowski

Odmień sobie indolencie termin dobry w l. mnogiej. A co do gwar- lepsze to niż wszechpolskie szwargolenie :)

A ludność Zachodniej Ukrainy (a nie "środkowo wschodniej Polski"- sam, żeś termin wymyślił) to nie "rusińscy chłopi" tylko ukraińscy. Czy tego chcesz czy nie Ukraińcy byli, są i będą narodem i żyją na swojej ziemii do, której mają prawo, podobnie jak Polacy do Wielkopolski czy Śląska- czy Ci się to podoba czy nie. Nie wiedzieć czemu nie jesteśmy w stanie pobudować autostrad u siebie a tacy jak Ty jeszcze by pchali łapy po cudze (czego już na pewno nie zagospodaruje się)- żałosne.

ocenił(a) film na 8
ludzikw

Akurat rusińscy chłopi to dobre określenie dla narodu zamieszkującego w tamtym czasie Galicję Wschodnią. Dobre dlatego że w tamtym czasie pojęcie narodowości na terenie wschodniej Rzeczpospolitej było praktycznie nieznane. Tak w ogóle to patrząc na twoje wypowiedzi na innych forach ludzikw wątpię czy jesteś historykiem. Jeśli już to ukraińskim. Twój subiektywizm jest bardzo wkurzający.

doliwaq

Cóz historycznie nie będe filmu oceniał bo to bez sensu ale obejrzalem 2 częsc i jest słaba nie wiem jak przyjeła sie w Rosji ale mysle ze byla robiona na popularnosci 1 która miała jakiś sens pomiędzy 2 bohaterów była jakaś więz caly czas trzymali się razem a tutaj taka papka jest a już historia z tą sanitariuszką i jej córka jest mega naciągana ;> nie oceniam

NatsuD

Opcja edytuj mi nie dziala sorka za duble post ale zamiast 2 powinno być 4 bohaterów ;P

ocenił(a) film na 8
ludzikw

Chciałam napisac, że film wg mnie fajny ale trochę mnie przeraziła ta dyskusja. Film trochę naiwny, prosty i zalatywał propagandom ale sympatyczny.

yennefer1989

Oj, film nie jest dokumentem jest po prostu filmem, który ma dostarczyć "rozrywki" (:). Amerykańskie filmy także przesiąknięte propagandą i stwierdzeniami "my dobrzy a oni źli".

ludzikw

Nie "dobzi" a "dobrzy". Zamiast przyznać się do błędu mądrzysz się... Ciekawe jak byś ze swoim podejściem do szczegółów historycznych zrecenzował większość amerykańskich westernów albo "Bękarty wojny" Tarrrantino. Nie wspominając "Krzyżaków" albo "Faraona".

ludzikw

Nie rozpatruj tego az tak szczegolowo pod wzgledem historycznym. To film przygodowy, podobnie jak serial "Czterej pancerni i pies". Nie mniej niesie w sobie spore walory edukacyjne. Obowiazkowo powinni go obejrzec mlodzi ludzie z faszystowskich bojowek Putina - moze by im sie troche rozjasnilo w glowach...
Straty ludnosci ZSRR rzeczywiscie sa trudne do oszacowania - nie tylko ze wzgledu na ich taktyke walki. Do tych strat dolicza sie ofiary Wielkiego Glodu na Ukrainie w latach 30-tych, wywolanego z rozkazu Stalina. A wine zwala na Niemcow, podobnie jak to mialo miejsce w Katyniu.
Tez bylem zaskoczony, ze pokazano banderowcow z UPA walczacych z faszystami :O To chyba pierwszy raz w rosyjskim filmie! Btw, niezle zagmatwana historie najnowsza maja Ukraincy...
Nalot bompowcow P-2 pokazany byl wcale nie gorzej niz w polskim serialu "Tajemnica Twierdzy Szyfrow". Makieta czolgu Pz III tez im ladnie wyszla ;)
Pod koniec dwaj Ukraincy nadal rozmawiali po ukrainsku, ale realizator przestal wstawiac rosyjskie tlumaczenie.

użytkownik usunięty
ludzikw

Ogólnie cze go by nie napisać o 2 części to się ma nijak do części pierwszej :) a że zalatuje propagandom cóż tacy są ci nasi sąsiedzi. Do samej dyskusji o historii nie będę się wtrącał - napisze tylko że zazdroszczę Rosjanom że WOGÓLE coś kręcą historycznego u nas tylko kochaj, tańcz, całuj, romansuj - rzygać się chce.
I dzięki za info czemu nie zagrał poprzedni aktor właśnie się zastanawiałem o co tu biega.

ocenił(a) film na 10
ludzikw

Ludzikw podniecasz się tym, że przeczytałeś parę polskich podręczników, w który żadnego prawdziwego zdania nie ma. Jara cię to jak się nauczyłeś 2 zdań i to do tego fałszywych ? Jak jesteś na prawdę dobrym historykiem, to bądź objektywny. Twoje nastawienie do Rosji jest niewytłumaczalne. A to ty powinieneś wiedzieć, nie inny, ile Rosjan zginęło, aby uwolnić Polskę. Przemyśl to OBJEKTYWNIE i się nie sraj, no niewiadomo kim to nie jesteś.

Życzę postępów. ; )

ludzikw

Wymagasz realizmu i prawdy historycznej o filmu, który w gatunku ma FANTASY...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones