PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=217801}
plakat filmu Jestem legendą

Jestem legendą

I Am Legend
7,5 480 643
oceny
7,5 10 1 480643
5,5 21
ocen krytyków
Jestem legendą

2009 rok. Wirus zabija 90 proc. ludzkości, a tych, którzy przeżyli, zmienia w potwory. Robert Neville jest ostatnim człowiekiem w mieście zwanym niegdyś Nowym Jorkiem. Poza nim miasto zamieszkują krwiożercze mutanty, które chcą go zgładzić. Neville to genialny naukowiec, obsesyjnie poszukuje szczepionki na odwrócenie działania wirusa.

opis dystrybutora dvd

Nowy Jork. Miasto opanował dziwny wirus, który spowodował zmianę ludzi w pełne agresji i szaleństwa potwory. Osoby, które były odporne na działanie wirusa, zostały zabite przez ukrywające się w mroku kreatury. Przeżył tylko jeden człowiek, Robert Nevill, który wraz ze swoim psem prowadzi monotonne życie: w dzień stara się zdobyć pożywienie a w nocy ukrywa się i walczy o swoje życie. Nevill postanawia odkryć szczepionkę, by odwrócić obecną sytuację. W piwnicy ma laboratorium, gdzie przeprowadza eksperymenty. Pewnego dnia traci wszelką nadzieję i rusza do bezpośredniej walki z przerażającymi potworami.

j_dawid
opis użytkownika

Robert Neville to ostatni człowiek żyjący na Ziemi... Wszyscy inni zamienili się w wampiry, które dziko pragną krwi Neville'a. W dzień Neville tropi i zabija śpiące wampiry, chroniące się w zrujnowanych budynkach. Kiedy nadchodzi noc zamyka się w domu i wyczekuje momentu wejścia słońca. Ten schematyczny "rytuał" powtarza z dnia na dzień. Pytanie tylko jak długo?

LIONDRAGON
opis użytkownika

Prace doktor Krippin miały być zbawieniem dla ludzkości. Jednak odkryte lekarstwo na raka okazało się zabójcze, a u niektórych powodowało mutacje.
Po kilku latach w opustoszałym Nowym Jorku żyje tylko jeden człowiek - Robert Neville. Usiłuje on odkryć szczepionkę, która pozwoli na cofnięcie mutacji i odbudowanie ludzkości. Musi jednak być bardzo ostrożny, gdyż złaknione krwi potwory każdej nocy wychodzą ze swoich kryjówek i szukają ostatniego żyjącego człowieka.

The_P
opis użytkownika

Rok 2012, Nowy Jork. Mieszkańcy miasta zostają zaatakowani przez tajemniczego wirusa, który zmienia ludzi w krwiożercze potwory. Naukowiec Robert Neville (Will Smith) jest zdeterminowany. Chce zrobić wszystko, co tylko w jego mocy, by znaleźć skuteczną szczepionkę przeciwko wirusowi. Tym bardziej, że jest jedynym człowiekiem, który jest odporny na działanie wirusa. Z powodu przerażającej epidemii większość mieszkańców miasta, a prawdopodobnie też i całego świata, zginęła, inni zaś zamienili się w niebezpieczne bestie. Przez trzy lata Neville bezskutecznie wysyłał w świat radiowe sygnały z nadzieją, że oprócz niego jeszcze ktoś inny ocalał. Wkrótce potwory zaczynają polować na Roberta. Śledzą każdy jego ruch i czekają, aż popełni błąd. Chcą zdobyć jego krew. On jednak uparcie szuka sposobu na odwrócenie działań groźnego wirusa, a czasu jest coraz mniej. Ekranizacja głośnej powieści Richarda Mathesona z 1954 roku. Atutem filmu są efekty specjalne.

Wandal_Q
opis użytkownika

Niedaleka przyszłość. W wyniku szalejącej epidemii większość mieszkańców Nowego Jorku zginęła, pozostali zaś zamienili się w złaknione krwi stwory. Jedynym człowiekiem, który ocalał jest Robert Neville, były wojskowy i specjalista do spraw zagrożeń biologicznych. W piwnicy swojego domu urządza laboratorium, gdzie prowadzi badania nad szczepionką. Musi jednak być bardzo ostrożny, bowiem krwiożercze mutanty polują przede wszystkim na niego. Pewnego dnia Robert porzuca wszelką nadzieję i rusza do bezpośredniej walki z przerażającymi potworami.
Zrealizowana z rozmachem, czwarta pełnometrażowa adaptacja głośnej powieści Richarda Mathesona z 1954 roku.

Melvin_Purvis
opis użytkownika