film

Ostatni człowiek na Ziemi

The Last Man on Earth
1964
1 godz. 26 min.
6,7 1 745
ocen
6,7 10 1 1745
Ziemię ogarnia wirus zmieniający ludzi w wampiry. Naukowiec podejmuje walkę z krwiożerczymi bestiami. więcej mniej
Ostatni człowiek na Ziemi zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Tajemniczy wirus zamienia wszystkich ludzi na Ziemi w wampiry. W końcu jedynym, którego zaraza nie dotknęła zostaje Robert Morgan, który teraz musi stawić czoła zastępom krwiopijców. Jednocześnie chce on poznać źródło groźnego wirusa...

na podstawie
Richard Matheson (powieść)
studio
Associated Producers (API) (przedstawia) / Produzioni La Regina / Twentieth Century Fox (niewymienione w czołówce)
tytuł oryg.
The Last Man on Earth
inne tytuły
The Damned Walk at Midnight USA
The Last Man on Earth Australia
Naked Terror
Night People
The Night Creatures
więcej
Film ten miała z początku wyprodukować angielska wytwórnia Hammer Films, która zapłaciła Richardowi Mathesonowi 10,000 dolarów za prawa do książki "Jestem legendą". Jego pierwotny tytuł brzmiał "Night Creatures", a wyreżyserować go miał Val Guest. Ze względu na zbyt dużą ilość przemocy, film mógłby jednak nie przejść przez brytyjską cenzurę. Studio Hammer zrezygnowało więc i wysłało scenariusz do ich współpracownika w USA, Roberta L. Lipperta, który podjął się jego realizacji. Tym razem tytuł filmu miał brzmieć "Naked Terror", a za jego reżyserię miał odpowiadać legendarny Fritz Lang. Ostatecznie po podpisaniu umowy o koprodukcję z włoską firmą Produzioni La Regina, film powstał dla wytwórni 20th Century Fox, która zmieniła tytuł na "Ostatni człowiek na Ziemi".
Kiedy studio Hammer planowało realizację filmu w latach 50-tych, do roli Roberta Neville'a (w ostatecznie nakręconej wersji zmieniono nazwisko głównego bohatera na Morgan) rozważano kandydatury Stanleya Bakera, Paula Massie, Laurence'a Harveya i Kierona Moore'a.
W jednej ze scen widzimy opuszczone miasto. Mimo jednak że nie powinno być w nim od dawna żywej duszy, z komina jednego z budynków wydobywa się dym.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych