PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=217801}

Jestem legendą

I Am Legend
7,5 482 907
ocen
7,5 10 1 482907
5,8 26
ocen krytyków
Jestem legendą
powrót do forum filmu Jestem legendą

Oglądaliście alternatywne zakończenie?
Jeśli tak, to które lepsze waszym zdaniem?

kanjerb

Nie przepadam za jednym i drugim. Oba wydają mi się mdłe i kiczowate, zwłaszcza w porównaniu z literackim pierwowzorem. Skoro oba zakończenia uważam za złe, to w takim razie wskażę to gorsze;)- wersja w której Nevill przekazuje mutantom swoją wyleczoną pacjentkę i potem spokojnie razem ze swoją resztą ocalałych opuszcza piwnice mijając stwory, które już im odpuściły. W tej drugiej wersji mutanty przynajmniej do końca pozostały groźne i bezlitosne przez co nasz bohater musiał poświęcić życie, dzięki czemu nie dostaliśmy w 100% szczęśliwego zakończenia (chociaż ludzkość została ocalona, co w stosunku do książki jest profanacją).

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Ja podobnie uważam - cały film świetny według mnie, aż do zakończenia, które w wersji kinowej było słabe, a alternatywne było tragiczne. Książki nie czytałem, więc nie powiem czy to była profanacja czy nie, ale ten nadludzki zmysł Anny, żeby pojechać do Vermont jest po prostu śmieszny jak dla mnie.

kanjerb

Ja uważam, że pierwsza połowa filmu jest świetna, druga stopniowa staje się coraz gorsza- pojawia się Ann, która jest strasznie irytująca i psuje ten doskonały klimat osamotnienia z pierwszej połowy, a później dochodzi do tego finału... Książkę polecam. Jest krótka, ciekawie napisana, szybko się ją czyta i dostarcza masę wrażeń.

ocenił(a) film na 10
kanjerb

Uważam że lepsze jest to, w którym bohater umiera.
Łagodne i przebaczające mutanty - totalnie nielogiczne. :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones