PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=217801}

Jestem legendą

I Am Legend
7,5 482 907
ocen
7,5 10 1 482907
5,8 26
ocen krytyków
Jestem legendą
powrót do forum filmu Jestem legendą

Film oglądałem już jakiś czas temu ale teraz zdecydowałem się oglądnąć ten klasyk (w końcu parę ładnych lat minęło od premiery). Film okazał się arcydziełem choć z początku tego nie dostrzegałem. Spodziewałem się raczej gniotu jakich pełno (choćby najnowsze Transformersy) a tu chodzi o coś więcej. Niektórzy sugerowali że historia dobrze by było aby potoczyła się zupełnie inaczej(np. Robert chowa się z nimi w schowku a zostawia granat w piwnicy) ale byłby to kolejny film rodzinny z happy endem a tu mamy coś innego, lepszego niż cały ten crap co wychodzi w miesięcznych odstępach i z ponadprzeciętnym budżetem. Tak więc jako podsumowanie, mogło być wiadomo zawsze lepiej ale jak dla mnie film jak na masową produkcję z nie pierwszej świeżości pomysłem (zombie już wtedy to nie była wielka nowość o ile dobrze pamiętam) jest perfekcyjny i nic bym w nim nie zmienił.
Pozdro.

użytkownik usunięty
maslascher

Istnieje alternatywne zakończenie :) można obejrzeć na youtube

ocenił(a) film na 8

Można prosić o link? :)

Blawatka98

http://www.youtube.com/watch?v=OJBf94enIaU

maslascher

Pretensje chociaż by do samego końca pochodzą głównie od tych, którzy mieli jeszcze kontakt z naprawdę świetnym literackim pierwowzorem (chociaż ja osobiście miałem pretensje zanim przeczytałem książkę). Są informacje o nadchodzącym rzekomym prequelu, który wydaje mi się totalnie zbędny (pewnie będzie to jakaś powtórka z World War Z). Film uważam za dobry, mimo nie których rozwiązań, oraz kolosalnych zmian w stosunku do książki, ale osobiście chciał bym, aby zamiast prequela nakręcili by wierną adaptację książki z budżetem. Co prawda w powstała kiedyś dosyć wierna adaptacja pt Ostatni człowiek na Ziemi, ale ówczesne czasy (1964) i budżet zmusił twórców do paru zmian, no i film po prostu się zestarzał.

ocenił(a) film na 8
maslascher

Zgadzam się z tobą. Film nie potrzebuje innego zakończenia, te zakończenie mi pasuje bo tak by wtedy zakończenie było by bardziej przewidywalne. A co do filmu do film super. 8/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones