PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=217801}

Jestem legendą

I Am Legend
7,5 483 067
ocen
7,5 10 1 483067
5,8 26
ocen krytyków
Jestem legendą
powrót do forum filmu Jestem legendą

Jak naprawdę zazwyczaj nie prowadzę dyskusji pod danym tytułem na filmwebie, to tutaj aż chciałem wytknąć wady tego filmu. Po pierwsze zakładamy, że film jest postapokaliptyczny i racja! Jak najbardziej, tylko że bardzo słaby. Tak naprawdę, mimo tych przerywników w środku filmu, nic nie tłumaczy skąd dokładnie wziął się wirus i jakim cudem on się rozpowszechnił. Wizja stworów, być może jest oryginalna, aczkolwiek zwyczajnie kiepska. Istoty myślące, z nad przyrodzoną szybkością oraz siłą, które boją się jakiegokolwiek światła? Może wyjdę na zbyt mało alternatywnego, ale to po prostu nie pasuje. Następnie zbyt dużo zbiegów okoliczności, helikopter, pułapka i pies, ratunek nad zatoką, nic ciekawego, wszystko przewidywalne. Po drugie, sama postać Willa Smitha nie zbyt pasuje do tej roli, film tego gatunku o tej tematyce zakłada, że jedna z wielu milionów szarych ludzi przetrwała tą katastrofę. Główny aktor bardziej przypomina inne produkcje w których grał, jest on zbyt popularny. (np: w Walking Dead grają mało znani aktorzy, przez co film nabiera realizmu). Po trzecie, zakończenie czysto hollywoodzkie, i pierwsze i te alternatywne, typowy film dla masy, która kompletnie nie zna się na jej tematyce. Jeżeli komuś spodobał się film, to polecam rzucić okiem na "28 Days Later*, tudzież wspomnianym serialu "Walking Dead", może dzięki temu, przekonam was do tego, iż "Jestem Legendą" jest naprawdę niczym wyjątkowym, pozbawionym logiki filmem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones