PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=183365}
7,2 10 621
ocen
7,2 10 1 10621
6,7 3
oceny krytyków
Jestem
powrót do forum filmu Jestem

Arcydzieło!

ocenił(a) film na 10

Jestem to jeden z najlepszych filmów, jakie widziałem. Genialne zdjęcia, wspaniała muzyka, rewelacyjne aktorstwo (zarówno Kundla, jak i jego mamy - Edyta Jungowska spisała się na medal). Film ma swój klimat. Mimo, że akcja nie toczy się przecież w zawrotnym tempie, to wciągnąłem sie bez reszty.
Okazuje się, że w nawet w Polsce powstają arcydzieła. Problem z tym, że sie ich nie promuje. Jestem zobaczyłem dopiero na DVD, bo nigdy nie był wyświetlany w moim mieście (dodam, że wojewódzkim). Komornik to łatwostrawna bajeczka, w sam raz na miarę Andrzeja Wajdy, który dał mu Złotego Lwa na festiwalu w Gdyni. Sam nigdy nie stworzył filmu lepszego niż Jestem czy Nic Kędzierzawskiej.

użytkownik usunięty
Bodil

Ostre słowa, konfrontacja jest nieunikniona. Muszę tylko obejrzeć to dzieło...

ocenił(a) film na 9
Bodil

Ja widziałam "Jestem" na festiwalu we Wrocławiu i w kinie ten film robi piorunujące wrażenie! W moim-również wojewódzkim- mieście także nie było szans na obejrzenie go w kinie. Mimo że festiwal obfitował w genialne i mało znane obrazy, wybrałam sie specjalnie na ten prosty, świetny, polski film. Moim zdaniem miałby duze szanse na Oscara.

ocenił(a) film na 8
Bodil

Arcydzieło?! :/
Oj, ktoś się trochszkę zagalopował chyba:)
Mnie osobiście film bardzo poruszył jeżeli chodzi o dramaturgię i użekł od strony operatorskiej, dzięki czemu trafił do moich ulubionych...ale arcydzieło to trochę zbyt duży kaliber w stosunku do "Jestem". Nie mniej bardzo, bardzo dobry i go polecam...szczególnie jak na marne warunki współczesnej polskiej kinematogrfii!

astronauta

Może i nie jest to arcydzieło, ale film niezwykle poruszający i dający wiele do myślenia

Magdalenka_6

Przyznam, że i mnie ten film dał do myślenia. Cały czas myślałem: jak to możliwe, że reżyserka, która zrobiła tak dobry film jak DIABLY DIABŁY robi tak kiepski film jak JESTEM? No jak to możliwe jest?:) Ot, i całe myślenie. A ten, co zakładał ten wątek to widział wszystkie filmy Wajdy, czy tylko Pana Tadeusza, bo kazały belfry iść do kina? Pytanie retoryczne, bez odbioru.

ocenił(a) film na 10
Mateusz_Glowacki

No dobra, może trochę się zagalopowałem z nazwaniem filmu 'arcydziełem' (byłem rozgoryczony np. fatalną dystrybucją filmu), co nie zmienia faktu, że to jeden z najlepszych filmów, jakie było dane mi obejrzeć.
Dlaczego pytanie retoryczne? Przecież forum jest do zadawania pytań i wymieniania opinii. Nie, nie widziałem wszystkich filmów pana Wajdy (a Ty widziałeś, że tak się spytam przy okazji?), bo tylko większość. Śmiem twierdzić, że choć miał przebłyski geniuszu (vide "Panny z Wilka"), to jednak nie dorównuje talentowi ot, choćby Doroty Kędzierzawskiej (co potwierdza trwająca od około 20 lat degrengolada twórczości Wajdy).

Bodil

No napisałem BEZ ODBIORU :)

Przepraszam, ale z autorem powyższej opinii o Wajdzie (,,jednak nie dorównuje talentowi ot, choćby Doroty Kędzierzawskiej??) polemizować nie będę. Polecam tylko, jeśli wolno mi polecić, a raczej wolno, tę mniejszość filmów Wajdy, których się nie widziało. Dopiero po obejrzeniu tychże z czystym sumieniem można sobie pisać co się chce o talencie Wajdy czy też o jego przebłyskach geniuszu. Póki co, Drogi Przedmówco, takiego prawa Ci odmawiam.

ocenił(a) film na 10
Mateusz_Glowacki

Czyli Ty obejrzałeś, czy też nie, wszystkie filmy Wajdy? Masz więc to 'czyste sumienie'? Gdyż nie udzieliłeś odpowiedzi na me pytanie... Na szczęście widziałem filmy tego reżysera ze wszystkich etapów jego twórczości, mam więc podstawy do wyrobienia sobie opinii na temat jego talentu.

ocenił(a) film na 9
Mateusz_Glowacki

Strugasz wielkiego krytyka ot co. Piszesz jakies bezsensowne bzdury uzywasz najpierw formy grzecznosciowej, potem dajesz sobie prawo do tego o co wpierw pytasz. Z czystym sumieniem moge powiedziec, ze jestes nadetym bufonem i nie ma to nic wspolnego z tym, ze sie nie zgadzasz z osoba, ktora napisala temat.

ocenił(a) film na 5
Bodil

Obejrzyj Ziemię Obiecaną, dziecie moje i klika innych wcześniejszych filmów Wajdy, potem wpadnij tu i napisz jak bardzo się myliłas.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
GhostFace

To, ze Wajda zrobil kilka dobrych filmow nie oznacza, ze nalezy go piescic i wznosic pod piedestal za kazdym razem. Ostatnio wcale sie nie popisal, ale jest cala MASA ludzi, ktorzy upatruja w nim geniuszu. Koles sie wypalil. I to by bylo na tyle. Drugim negatywnym aspektem jest fakt, ze tk jak w polskim kinie jak i w polityce. Kto dorwie sie do koryta, ten juz w nim zostaje na dlugo. W Polsce robi sie dobre filmy, ale co z tego? Nikt tego nie chce docenic.

Bodil

Jestem porusza historię, z którymi mam do czynienia prawieże na co dzień . . . Ale pokazane zostało to w tak magiczny sposób, że filmu nie da się nie polubic, ba trzeba go pokochać!

ocenił(a) film na 8
autoREX

Film jest super dał mi dużo do myślenia. Mogę spokojnie powiedzieć, że w Polsce można robić dobre filmy ten jest tego najlepszym dowodem. Ale takie filmy jak ten niestety nie ma przebicia z prostego powodu kto pójdzie na taki film, z którego mało co zrozumie woli iść na jakiś syf i się nim zachwycać.

ocenił(a) film na 8
Bodil

Film na prawdę dobry. Natrafiłem na niego zupełnie przypadkiem. Co się okazało minuta po minucie zaczął mnie coraz bardziej wciągać. Bardzo dobrze pokazuje i odzwierciedla taką polską szarą rzeczywistość i realia życia. Godny polecenia :)

ocenił(a) film na 7
Bodil

..no cóż . Film cikawy, ale ja stwierdziłem to dopiero po 1 godzinie oglądania. Właściwie jest to zapis tragedii dziecka, zrobiony operatorsko po mistrzowsku. Więcej w nim dokumentu niż filmu fabularnego. Sam temat nie jest odkrywczy - właściwie jest już dawno objawiony, tak więc ten film nie wnosi niczego istotnego- i to jest minusem filmu . Na arcydzieło to zdecydowanie za mało .Można sie trochę powzruszać, współczuć, powkurzać , pozachwycać obrazami ale nie pozostanie on w pamięci tak jak arcydzieło...Na wyróżnienie zasługuje gra chłopca i sceny w punkcie złomu. Ocena 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones