PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=183365}
7,2 10 621
ocen
7,2 10 1 10621
6,7 3
oceny krytyków
Jestem
powrót do forum filmu Jestem

Ten sam klimat szarej drobnomieszczańskiej rzeczywistości wyłozonej starą, lekko juz podgniłą od wilgoci cegłą. Nawet jeśli faktycznie "Jestem" wzorowany był na brytyjskim Łapaczu Szczurów to bynajmniej nie mozna nazwać go plagiatem, a co najwyżej zgrabna aluzją tak estetyczną jak i merytoryczną. Wracając już do samego obrazu Kedziarzawskiej to przyznac trzeba że jest to kino urzekające, dojrzałe, pochłaniające widze bez reszty. Choć rozkładanie filmów na czynniki pierwsze jest zwykle bezcelowe, to nie można również powstrzymać się od wyróżnienia pięknych zdjęć, operowania kolorem który to w duzej mierze tworzy nam atmosfere tego filmu. Na uwage zasługuje rowniez fenomalna jak na ten wiek gra młodych aktorów, którzy nie naznaczeni jeszce znaomionami profesjonalego aktorstwa, z dziecięcą szczerością i czystością potrafili przelewac własne emocje na tasmę filmowa. Kończac swoją wypowiedź polecam film "Jestem" wszytkim poszukującym pieknego, ambitnego ale zarazem lekkiego w odbiorze, pełnego świeżości kina. 10/10

ocenił(a) film na 9
byniek

ogladalem 'ratcatchera', ale nie przypomnial mi sie w czasie ogladania filmu, dopiero teraz jak to napisales.. sa jednak zasadnicze roznice: ratcatcher nie byl tak latwy w odbiorze, atmosfera specyficzna, troche przytlaczajaca, bardziej brutalna i jednak bardziej realistyczna, co nie znaczy, ze 'Jestem' jest gorszy, bo jest calkiem inny- wlasnie te piekne zdjecia i operowanie kolorem- to sprawia, ze film jest lzejszy, bardziej optymistyczny, trafiajacy do szerszej publiki.

cos, co laczy oba filmy, to powalajaca na kolana gra najwazniejszych aktorow! wspanialy chlopak, wspaniala Kuleczka, moze nie wdziera sie tak w psychike jak Ratcatcher, ale to moze byc tez jego zaleta. no ale 'ratcatcher' to jednak jeden z moich ulubionych filmow, piekny, przejmujacy, niepozostawiajacy widza obojetnym..wdziera sie w czlowieka, do tej pory jak sobie przypomne 'nazwij to snem' to ciarki mnie przechodza, ale sa to tez ciarki podziwu dla tak genialnego dziela!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones