PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6599}
6,8 3 904
oceny
6,8 10 1 3904
Joe Kidd
powrót do forum filmu Joe Kidd

kultowa scena

ocenił(a) film na 8

zdecydowanie najlepsza scena z rondlem, gdy Clint siedzi w pierdlu z zakapiorami

jackc1977

A co ze sceną, kiedy Clint na dachu kościoła wali w łeb tego zbója za pomocą dzbana zawieszonego na linie? Też dobra.

ocenił(a) film na 5
bennyhillshow

Jak dotąd z westernów dobrze wyszedł tylko we włoskich, "Wyjętym spod prawa" i "Niesamowitym jeźdźcu".

ocenił(a) film na 8
Wratys_5

akurat te wymienione przez Ciebie to filmy amerykańskie w reżyserii Clinta.

ocenił(a) film na 5
jackc1977

Po wyrazie "włoskich" a "Wyjętym..." jest przecinek.

ocenił(a) film na 8
Wratys_5

faktycznie,aczkolwiek można zaliczyć zmyłkę.

ocenił(a) film na 8
Wratys_5

A "Bez przebaczenia" to pies? "Wyjęty spod prawa" to film o Billy Kidzie. "Wyjęty spod prawa Josey Wales" - to tak. Mam nadzieję, że piszesz tylko o westernach. Pozdrowienia.

ocenił(a) film na 8
Wratys_5

Niesamowity jeździec jest o wiele gorszy od "Joe Kida"

ocenił(a) film na 8
bennyhillshow

Również spadający bandzior po drabinie był niezły.

Ogólnie, bardzo dobry film ze słabym zakończeniem. Brakuje rozwiązania. Świetna muzyka, dobre ujęcia, niezłe pejzaże. Nic nie jest do końca ani czarne ani białe. Trudne wybory moralne, podejmowane przy lufie przystawionej do skroni. Budzi zastanowienia ale może pozostawiać i niedosyt.

Szkoda, że nie ma tej "czaczy" w końcówce, która wystepuje przez wcześniejszą cześć filmu. Ale równie dobrze tak miało właśnie zamierzeniem twórcy być?

jackc1977

Nawet Beksiński o niej napisał jako o jednym z powodów, dla których warto było żyć.

ocenił(a) film na 6
jackc1977

Dla mnie i tak nic nie przebije drinka z wody święconej. 'Piłem już dużo, wypiję i to...'

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones