PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489805}
7,1 13 133
oceny
7,1 10 1 13133
4,5 6
ocen krytyków
John Lennon. Chłopak znikąd
powrót do forum filmu John Lennon. Chłopak znikąd

Film sam w sobie nawet fajny, ale niestety nie wszystkie fakty zgadzają się z tym co działo
się naprawdę w życiu Lennona. Niektóre osoby są przedstawione w złym świetle. Sens
sam w sobie jakoś zachowany jest... no ale.

ocenił(a) film na 6
lenonek

A czy mógłbyś podać parę zestawień: Lennon prawdziwy vs. filmowy? Film został pewnie nieco przejaskrawiony, ale nie znam na tyle biografii piosenkarza, by dokonać porównania.

ocenił(a) film na 4
Cosette_2

Po pierwsze scena, w której John dopisuje słowa do nut... przecież żaden z Beatlesów nie znał nut. Po drugie w Antologii Lennon pisze, że nie przeżywał śmierci swojego wujka w sposób emocjonalny (pamiętam, że napisał, że po tej wiadomości zamknął się z kuzynką w pokoju na górze i wręcz się z tego śmiali), po trzecie nie sądzę, żeby w tak wczesnym okresie Quarrymen grali w tylu salach tanecznych. Poza tym młody Lennon miał o wiele więcej "za skórą" niż to pokazano w filmie.

Paisley

Byłam na konferencji z zespołem The Quarrymen i padło pytanie z publiczności właśnie o ten film. Czy jest dobrze zrobiony? Zespół uznał, że owszem. Ciągle zwlekałam z oglądnięciem tego, ale jak była rekomendacja Quarrymen to zobaczyłam, w sumie ogólnie może być, ale jednak jak dla mnie źle dobrani aktorzy to ról.

ocenił(a) film na 8
Paisley

Paisley, czyli mówisz, że Lennon nie był związany emocjonalnie ze swoim wujkiem, tak jak zostało to pokazane w filmie?

ocenił(a) film na 8
Ruby_in_Gold

Lennon był bardzo związany z wujkiem. W biografii Johna ("John Lennon. Życie") jest napisane, że traktował go jak ojca, a dla George'a - który nigdy nie skonsumował swego małżeństwa z Mimi - był jak syn. Fragment biografii dotyczący śmierci wujka Johna:
" - [John] Wpadł do domu jak zwykle czymś poruszony - wspomniała Mimi - i zapytał, gdzie jest George. Kiedy powiedziałam mu, że nie żyje, momentalnie zamilkł. Nie płakał ani nic z tych rzeczy. Poszedł tylko do siebie na górę. Jeśli miał uronić łzę, wolał to robić w samotności. Nie chciał, żeby ktoś zobaczył go w takim stanie.
Familia uznała, że w tych trudnych chwilach Johna powinna wspierać córka ciotki Harrie. Liela wspomina, że kiedy przyjechała do Mendips, Mimi siedziała przed domem przy zasobniku na węgiel i wyglądała na zagubioną'. W towarzystwie wiernej sojuszniczki z dzieciństwa John mógł wreszcie dać upust swoim emocjom. Jednak zamiast rozpłakać się, wybuchnął śmiechem.
- Oboje dostaliśmy jakiejś histerii - wspominał później (choć Liela nie pamięta, żeby śmiała się razem z nim). - Śmialiśmy się bez końca. Później miałem wielkie poczucie winy."
Tak samo John zareagował na wieść o śmierci swego przyjaciela, Stu Sutcliffe'a (polecam film Backbeat, który dotyczy hamburskiego epizodu kariery Beatlesów i skupia się właśnie na postaci Stu). Był to chyba jego sposób na radzenie sobie z bólem po stracie ukochanej osoby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones