Film

1954 1 godz. 50 min.
7,2 574
oceny
7,2 10 574
837
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"32031","linkUrl":"/film/Johnny+Guitar-1954-32031","alt":"Johnny Guitar","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/20/31/32031/7081894.2.jpg"}
Właścicielka saloonu nie może sobie poradzić z atakami na jej lokal. Prosi starego znajomego o pomoc. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Vienna (Joan Crawford) wybudowała sobie swój salon z dala od miasteczka. Miała również nadzieję, że kiedyś zbuduje tu własne miasteczko, tym bardziej, że szanse na kolej były tu bardzo duże. Jednakże ataki bandytów na dyliżanse powodują, że do jej salonu przybywa delegacja z miasteczka i zabiera ze sobą Dancin' Kida (Scott Brady) i jegoVienna (Joan Crawford) wybudowała sobie swój salon z dala od miasteczka. Miała również nadzieję, że kiedyś zbuduje tu własne miasteczko, tym bardziej, że szanse na kolej były tu bardzo duże. Jednakże ataki bandytów na dyliżanse powodują, że do jej salonu przybywa delegacja z miasteczka i zabiera ze sobą Dancin' Kida (Scott Brady) i jego przyjaciół. Nie podoba się to Viennie, która sprowadza swojego dawnego znajomego, Johnny'ego Guitara (Sterling Hayden). Ale czy ona aby na pewno go zna?

na podstawie
Roy Chanslor "Johnny Guitar" (powieść)
studio
Republic Pictures
data produkcji
1954
tytuł oryg.
Johnny Guitar
inne tytuły
Johnny Guitar Kanada
Johnny Guitar Kanada
Więcej...
Joan Crawford chciała, żeby Claire Trevor dostała rolę Emmy Small. Rozważano również Barbarę Stanwyck i Bette Davis. Budżet projektu nie pozwolił na zaangażowanie żadnej z tych aktorek.
Na początku filmu, gdy Johnny Guitar jedzie na koniu wśród grupy grórników, jego cień znajduje się po lewej stronie, by w następnym ujęciu być po jego prawej stronie.
Film był kręcony w Sedona (Arizona, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych