PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=451428}
5,3 19 613
ocen
5,3 10 1 19613
3,0 3
oceny krytyków
Jonah Hex
powrót do forum filmu Jonah Hex

Po tych durnych komentarzach na FW myślałam, że to będzie chała, ale bardzo się pomyliłem. Film
bardzo dobry, sprawnie nakręcony, mroczna atmosfera, dobra obsada, wyraziście i dobrze zagrane
role, szybka i wciągająca akcja - jak na adaptację komiks przystało. Nie uważam, żeby w jakikolwiek
sposób ostawał od takich pozycji z Dzikiego Zachodu jak chociażby "Wild Wide West" czy
zeszłoroczny hit "Jeździec znikąd". A muzyka w Hexie była nawet lepsza. Nie rozumiem skąd aż tyle
krytycznych opinii.

ocenił(a) film na 4
switcher

Nie ma takiego gatunku. Przeczytaj te oponie to może zrozumiesz.

ocenił(a) film na 7
kosa480

Na szczęście to, że czegoś nie ma na filmwebie nie znaczy, że nie istnieje. Zapoznaj się chociażby z listą filmów na podstawie komiksów z iMDb: http://www.imdb.com/list/LAbALP2q1t8/ to może czegoś się nauczysz.

ocenił(a) film na 4
switcher

To, że istnieją filmy na podstawie komiksów nie czyni z nich osobnego gatunku:D komiksy też mają gatunki, zresztą te same co filmy. Moim zdaniem rzeczywiście powinien powstać gatunek, który po prostu nazywałby się "komiks" bo to medium posługuje się specyficznymi kadrami, tematyką i ma wiele charakterystycznych cech. Niestety do tego gatunku nie można by było zaliczyć niczego poza filmami Zack'a Snyder'a, Franka Millera i Sin City, no i może kilku animacji i niszowych filmów jak American Splendor. Co do listy to widziałem z 85% tych filmów, więc wiem o czym piszę.

switcher

po obejrzeniu tego dzieła miałem takie same odczucia jak ty, tylko odwrotne :). Miałem nadzieję, że to nie będzie chała, ale się myliłem; film irytująco słaby, zupełnie bez klimatu; akcja wartka jak ruchy muchy w smole; obsada może i nienajgorsza, ale poziom aktorstwa poniżej oczekiwań, jedynie co ratowało fabułę to Megan, dziewuszka cud-miód, tylko na nią się chciało w tym filmie patrzeć; oglądając film człowiek się zastanawiał co to jest, bo na ekranizację komiksu to wcale nie wyglądało - jak dla mnie za mało komiksu w komiksie. I na koniec muzyka - film oglądałem wczoraj i nic a nic z niej nie pamiętam...

ocenił(a) film na 7
tadmar8

Są filmy wywołujące skrajne odczucia u widzów - albo się podoba albo nie. Być może to zależy od charakteru widza, jego aktualnego nastroju czy cholera wie jeszcze czego. Oglądnąłem Johana Hexa i mnie się film podobał. Nic na to nie poradzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones