PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6624}
7,4 6 111
ocen
7,4 10 1 6111
8,0 9
ocen krytyków
Jowita
powrót do forum filmu Jowita

Negatywne spojrzenie

ocenił(a) film na 3

Nie wiem jaki jest powód fali zachwytów, ochów i achów na temat tego filmu. Nie dzieje się w nim prawie nic, a nawet jeśli, to nie bardzo wiadomo po co i dlaczego. Bohaterowie totalnie nie wiedzą czego chcą, a nawet jeśli, to nie robią nic w tym kierunku albo robią wszystko, aby przeszkodzić sobie w osiągnięciu tego. Z braku realnych problemów wymyślają sobie sztuczne i użalają się nad swoimi wyimaginowanymi nieszczęściami. Ogólnie rzecz biorąc są bandą irytujących snobów, przeintelektualizowanych obiboków, nawiedzonych egzaltowanych panienek i pajaców dobrych tylko w zaliczaniu się nawzajem, którym poprzewracało się we łbach od nadmiaru dobrobytu i wolnego czasu.
Jeżeli właśnie o ukazanie ich małości i pustoty chodziło w tym filmie, to jest sukcesem. Szkoda, że przy okazji jest tak śmiertelnie nudny.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Haludek

Przeintelektualizowanie? Człowieku, porównujesz to z dzisiejszym stylem życia,a to są kompletnie dwie inne bajki... "Jowita" pokazuje życie w czasie kiedy górował odmienny styl bycia a inteligencja znaczyła trochę więcej niż dziś.

użytkownik usunięty
Haludek

Nie chce mi się polemizować więc stwierdzę jedynie, że sgh ma rację.

...aaa, jeszcze jedno mistrzu... zapomniałeś w swoim przeintelektualizowanym poście dodać, że przecież "Jowita" to imię męskie...

ocenił(a) film na 3
Haludek

"śmiertelnie nudny." taaak, mimo początku dobrego, gdzie nie pada żadne słowo, ale świetnie jest budowany nastrój, później niestety jest coraz gorzej... doceniam aktorstwo, a zwłaszcza piękne kobiety ale to jednak za mało aby film był udany. Konwicki nie popisał się scenariuszem. Ja wiem, że to uznany pisarz ale niestety obok świetnych tekstów np. do filmu "Matka Joanna od Aniołów" miał też i bardzo słabą twórczość. On był po prostu bardzo nierówny...

Haludek

@Haludek : Jeszcze nie oglądałam filmu, ale właśnie skończyłam czytać książkę. I mam dokładnie te same przemyślenia co ty na temat bohaterów...

Haludek

'Nie wiem jaki jest powód fali zachwytów, ochów i achów na temat tego filmu'. i chyba nigdy sie nie dowiesz. to jest nieosiagalne dla gimbazy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones