PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465594}

Julie i Julia

Julie & Julia
6,8 82 790
ocen
6,8 10 1 82790
6,1 14
ocen krytyków
Julie i Julia
powrót do forum filmu Julie i Julia

Homary

ocenił(a) film na 7

Film spoko, ale jak oni do cholery wpadli na tą scenę z homarami? To miało być śmieszne czy jak? Bo dla mnie to było po prostu OKRUTNE! Ugotować zwierzę żywcem i jeszcze się z tego śmiać...

aklinora

Dlaczego uważasz, że wrzucenie do wrzątku jest mniej humanitarne, niż odcięcie głowy?

ocenił(a) film na 8
Noane

wszak nigdy nie praktykowałam takich rzeczy, niemniej wydaje mi się, że odcięcie głowy jest szybsze i ofiara nie odczuwa bólu tak długo, jak w przypadku kąpieli w ponad 100 st. Celsjusza :)

aklinora

No nie wiem. Część skorupiaków wciąż żyje po odcięciu głowy, tzn przez jakiś czas potrafią jeszcze wykonywać różne czynności, np. kopulować. Nie jestem pewna, czy z homarami też tak nie jest.

ocenił(a) film na 8
sthrashne

Ta scena była wyjątkowo niesmaczna

sthrashne

Filmowa scena odzwierciedla autentyczną sytuację, więc nie mogła być zmieniona. Natomiast mogę uspokoić wszystkich obrońców praw zwierząt (z którymi zresztą całkowicie się zgadzam) - filmowy homar był wrzucany do letniej wody, a nad tym, by nie ucierpiał na planie czuwali przedstawiciele American Humane Association. Co nie zmienia faktu, że tradycyjnie homary - podobnie, jak np. raki - przygotowuje się w taki właśnie sposób, czyli wrzucając do wrzątku.

użytkownik usunięty
sthrashne

Roślinki też cierpią, jak się je ścina, wyrywa albo mieli. :-)

ocenił(a) film na 7
sthrashne

Boo hoo dzwońcie po ministrę równości

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones