Jurassic World: Fallen Kingdom

plakat - Jurassic World: Upadłe królestwo (2018)

recenzje Redakcji

(1)
  • Klimat Kina Nowej Przygody jest momentami wyczuwalny, lecz jak go podtrzymać, skoro już w prologu po ekranie szaleją największe gwiazdy paleolitu i kredy. Widać, że Bayonę ciągnie w stronę nieco subtelniejszych form niż przeładowane wybuchami kino akcji, lecz ostatecznie kończy na blockbusterowych mieliznach. Gubią się w tym wszystkim bohaterowie – jednowymiarowi, bezbarwni, kiepsko umocowani w scenariuszu. Najbardziej zaś szkoda niewygranej relacji Owena i Blue – empatycznego welociraptora, który ponownie zagarnia ekran dla siebie.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 54%

recenzje Użytkowników

(2)
  • Na szczęście "Jurassic World" Colina Trevorrowa zdołał odświeżyć serię, a nawet jej pomógł. Po tym sukcesie nie mogło być mowy o zarzuceniu projektu.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 100%
  • "Park Jurajski" był niczym spełnienie naszych marzeń. Do dzisiaj nie spotkaliśmy się z równie dopracowanymi do perfekcji efektami specjalnymi, modelami stworzeń, czy z niezwykłym klimatem, którego nie dałoby się przyrównać z niczym innym... "Jurassic World" obudził nadzieje widzów na ponowny powrót do dzieciństwa, więc film J.A. Bayony wydawało się, że będzie tego ostatecznym zwieńczeniem. Niestety choć to przyjemne w oglądaniu widowisko, to jednak w ogóle nie udało się wykorzystać jego potencjału. I tak krok po kroku "Upadłe królestwo" staje się erupcją, która zakończyć się może tylko w jeden sposób – upadkiem. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 82%