PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804059}
5,2 25 507
ocen
5,2 10 1 25507
3,6 14
ocen krytyków
Jurassic World Dominion
powrót do forum filmu Jurassic World Dominion

Niestety...jak kocham wszystkie części JP i JW, tak po obejrzeniu ostatniego stwierdzam, że film ten nie powinien powstać :(

shinobi82

Głupi zabieg w sensie, że pokazano tego jelenia martwego, nie miało to uzasadnienia, chyba wszyscy wiedzieli, że skasował tego jelenia. Agresywni roślinożercy występują w naturze, więc to że tamten dino załatwił jelenia, który jadł jego ulubioną roślinę, było realistyczne.:D O ile scena z jeleniem miała uzasadnienie, bo bez tego nie byloby napiecia kiedy ta babeczka próbowała się przed nim ukryć w tej wodzie, ogólnie bardzo dobra scena, to np egzekucja koszatniczki nie miała uzasadnienia. Nie chodzi o to jak twórcy ukazali dino, bo ten dinozaur tak czy siak zjadłby tego zwierzaka :D, tylko sam pomysł na taką scenę, bez uzasadnienia, średni. :P

użytkownik usunięty
shinobi82

"Polecam ci tą zasadę - po cholerę czytasz wpisy, które ranią twoje oczęta? Po co marnujesz swój czas? Zwyczajnie zajmij się sobą i konwersuj z ludźmi o podobnych gustach."

Ten fragment mnie rozwalił. Nie wiem czy wiesz, ale najpierw trzeba się zapoznać z treścią jakiegokolwiek komentarza, aby na tej podstawie móc wyrazić później swoje wnioski. Kogoś np może razić czyjaś argumentacja i szykuje własne kontrargumenty w dyskusji, a podczas rozmowy okaże się, że adwersarz ma coś sensownego na swoją obronę. Ta twoja zasada nie trzyma się kupy i logiki. Bo jeśli np ktoś raz palnie głupotę, nie znaczy, że będzie tak robił za każdym razem. Ale trzeba czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Dopiero później możesz "płakać" o jakimkolwiek marnowaniu czasu.

"Pomyliłeś wątki - ten powyższy został zapoczątkowany przez Panią dla osób, którym wspomniany film nie przypadł do gustu (wspomniana Pani oceniła ten film nawet bardziej surowo niż ja) - masz jakieś masochistyczne skłonności? Wpadasz na temat, gdzie ludzie mają odmienną opinię i próbujesz na nich wymusić zmianę swoich odczuć i przekonań? Czy ty jesteś normalnym człowiekiem? bierz ze mnie przykład - ja nie wchodzę na odmienne tematy i nie dręczę ludzi, że mają obowiązek myśleć jak ja. "

Sugerujesz, że mają tutaj się wypowiadać tylko te osoby, które podzielają autora/autorkę tematu? Sugerujesz, że każdy po przeciwnej stronie monety jest masochistą? A nie wpadłeś na to, że ludzie lubią czytać różne opinie i krytykę nawiązując w ten sposób polemikę z różnymi ludźmi, wychodząc poza bańkę samouwielbienia i wiecznego poklepywania po plecach w swoim własnym gronie? I dlaczego od razu "wymuszanie odczuć i przekonań"? Odczucia możesz mieć, bo emocje rządzą się swoimi prawami, ale kiedy twoje przekonania mają słabe fundamenty merytoryczne to miej świadomość (a nie prezentowany przez ciebie ból dupy), że ktoś ciebie przeczyta i wyjaśni twoje ewentualne błędy i kiepskie argumenty. Wtedy nie nazywamy tego dręczeniem tylko konstruktywną krytyką. I każdy może to zrobić, nieważne jaki ma pogląd na daną produkcję i nieważne w jakim temacie się obecnie znajduje. Nie wiesz jak działa publiczne forum?

Gościu - pisz sobie sam ze sobą a nie do mnie. Nie oznaczaj mnie nie mam zamiaru z tobą dyskutować. Nie baw się w adwokata i nie wtrybiaj między wódkę i zakąskę. Co za ludzie - ani do nich nie piszę, ani ich nie zaczepiam a mają jakąś nieodpartą pokusę przysrywania się do mnie. Ciężko ci to ogarnąć? serio? a tak wysilasz się na analizy - które są bardziej śmieszne niż mądre. Odpuściłem jednemu typowi to przysrał się drugi.

ocenił(a) film na 2
sroka_p_m

A taka totalna tandeta jak Fallen Kindgdom powinna powstać? Nie mówiąc już o tym, że już pierwszy Jurassic World zapowiadał wszystko co osiąga obecnie szczyty niedorzeczności i tandety w nowszych edycjach?

--- Co z Wami ludzie jest nie tak, że zaczynacie widzieć totalne i bijące po oczach wady jakieś dwa filmy czy dwa sezony serialu później, niż ktokolwiek kto ma łeb na karku??!!!! Dlaczego zawsze usiłujecie tłumaczyć ewidentne robienie z was głupców, póki nie osiąga poziomów takich, że nawet osioł by się obraził!Czy to Star Trek, czy to Wiedźmin, czy Jurassic Park, ludzie mający jakiekolwiek wyczucie mówią wam sezony, czy filmy wcześniej do czego to zmierza, a wy ich atakujacie, żeby potem mówić dokładnie to samo, jak już nie tylko wam w twarz naplują, ale i naszczają do zupy!

Z czego to wynika? Nie wiem. Podejrzewam, że z braku czytania książek i jakiejkolwiek inteligencji w rozumieniu narracji, stylu, charakteryzacji itp. Plus totalna niezdolność analizy logicznej.

Czy wy kiedykolwiek wreszcie pojmiecie, że to, że ostatecznie sami dostajecie karmę dla bydła wynika precyzyjnie z tego, że jak wam się wcześniej pluło w twarz raz za razem to mówiliście - z powodu własnej ślepoty i lenistwa intelektualnego - że deszcz pada? Po co twórcy mają się starać, jak kupujecie każdą obrazę inteligencji, zanim nie osiągnie poziomu który by zbulwersował amebę?

ocenił(a) film na 2
CrazySquareRoot

Mówiąc inaczej, ten film jest wszystkim tym o co sami prosiliście się przez lata akceptując kolejne nonsensy, niedorzeczności, kpiny z rozumu, narastające bezguście, odejście od założeń i atmosfery pierwszego JS i totalny brak logiki, w poprzednich częściach. Więc czego k... teraz jęczycie!! Normalnie jak ludzie z jakimiś poważnymi deficytami!!! --- I tak jest raz za razem, nieistotne jaki franchise weźmiemy. To tak jakby akceptować że rasa psów jest coraz bardziej tępa, chaotyczna i  nietresowalna, ale za to kudełki ma śmieszne, a potem się bulwersować nagle, że zaczyna gryźć właścicieli. -- Idźcie wy wszyscy się leczyć na główkI!

sroka_p_m

Film nudny, naiwny i pozbawiony charakteru jak 3 godzinne expose Tuska w 2007r.

ocenił(a) film na 7
sroka_p_m

Więc tak. Sceny w filmie są czasem tak proste, a dinozaury moim zdaniem były kiedyś groźniejsze. Film może być.

sroka_p_m

Warto zobaczyć film? Ja czekam na Park Jurajski 4, bo Jurassic World nie sprostał do końca moich oczekiwań. Wolałbym, aby w filmie zgrał jakiś naprawdę dobry aktor jak Leonardo Dicaprio czy Liam Nesson i film był bardziej zjawiskowy. Nie była to jedynie bieganina dinozaurów z ludźmi, ale odkrywanie czegoś. Taki film jak ,,Szczęki 3'' lub ,,Park Jurajski''.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones