PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=403524}
7,3 63 994
oceny
7,3 10 1 63994
5,9 11
ocen krytyków
Jutro idziemy do kina
powrót do forum filmu Jutro idziemy do kina

Świetny film...

ocenił(a) film na 8

Oraz bardzo dobra lekcja historii, nie tyle o samych faktach wojennych ale o życiu ludzi w tamtych czasach.
W jakiś dziwny sposób najlepsze są jednak napisy końcowe mówiące o dalszych losach głównych bohaterów (czyli ich śmierci) - bez happy endu, bo przecież dla mało kogo ostatnia wojna zakończyła się happy endem.

ocenił(a) film na 8
gacek82

W pewnym sensie przerażające było patrzenie na tych ułanów jak robią sztuczki na koniach i nabijają worki na włócznie jak w średniowieczu.

ocenił(a) film na 8
gacek82

Również uwielbiam. Jest w zasadzie dość prosto poprowadzony, ale zagrany z wielką młodzieńczą siłą i świeżością (naprawdę, nie ma chyba aktora, któremu można by cokolwiek zarzucić, choć w innych rolach część z nich mnie denerwuje), przepełniony klimatem tamtych lat, późniejszą, przedwrześniową napiętą atmosferą... coś cudownego. Niby żadne arcydzieło, a zawsze jak leci w TV, to oglądam z rozrzewnieniem i za każdym razem tak samo wtapiam się w te wszystkie opowiedziane historie... :-) a zakończenie - te napisy - masz rację, że chyba są najlepsze, uświadamiają dobitnie okrucieństwo wojny... Zawsze jak Andrzej mówi "Wojna musi się szybko skończyć, ja 6 września muszę być w Grudziądzu u mojej Ani!", to serce mi w gardle staje... ;-(

buszasz

Bardziej staje jak Piotruś mówi "Andrzej ! Pamiętaj że jesteśmy nieśmiertelni" i więcej się nie zobaczyli :/

buszasz

Ten film mnie niszczy psychicznie. Ci ludzie byli tacy naiwni, tacy prości (nie w negatywnym znaczeniu), tacy pełni nadziei. I jakoś nie mogę pozbyć się myśli, że to nie jest film, że tego sobie nikt nie wymyślił. Nawet jeżeli osoby są fikcyjne to przecież ilu ludzi straciło młodość albo i życie. Żegnali się i nie wiedzieli, że już na zawsze. I jakoś zawsze widzę moją klasę i myślę, że zostałoby 6 osób. To jest dla mnie wręcz nie do wyobrażenia, że 21 osób nagle nie ma. I nie ma znajomych, przyjaciół, rodziny. Nie mogę oglądać tego filmu i tyle.

ocenił(a) film na 8
buszasz

Przepiękny, wzruszający film. Nawet czytając Wasze posty, mam łzy w oczach i gula w gardle.
Chyba nigdy nie przestanie mnie do głębi poruszać.

ocenił(a) film na 7
buszasz

Ja mam tak, kiedy Cymes mówi, że ojciec wyjeżdża do Szwajcarii, ale on zostaje w Polsce... "Chyba nic nam nie grozi?" "Nie, co ty... a Szwajcaria jest nudna". Młody zadbany Cymes...

gacek82

Nawet nie wiedziałam, że coś było na napisach, jak się zaczęły to po prostu wyłączyłam. Dobrze wiedzieć, sprawdzę co tam było.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones