PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=403524}
7,3 63 994
oceny
7,3 10 1 63994
5,9 11
ocen krytyków
Jutro idziemy do kina
powrót do forum filmu Jutro idziemy do kina

Mocne 9/10.

ocenił(a) film na 9

Film jest naprawdę świetny i wciągający.
Bardzo podoba mi się w nim to, że jest taki 'prawdziwy'. Z jednej strony filmu mamy trójkę
przyjaciół, którzy myślą o zabawie i dziewczętach, a już pod koniec osoby, które muszą zmierzyć
sie ze straszną rzeczywistością - wojną.
To straszne, co przeżywali ci ludzie, zwłaszcza ci młodzi, którzy mieli przecież plany na
przyszłość: założenie rodziny, skończenie studiów.
Bardzo podobała mi się postać Piotrka (kurczę, można się w nim wprost od razu zakochać :'D),
Basi (szkoda dziewczyny, cholerka), Andrzeja, Jerzego i Cymertopf'a (szkoda, że ta postać nie
została w żaden sposób rozwinięta, tj. nie opowiedziano o niej czegoś więcej, w końcu Żydzi w
tamtych też nie mieli lekko, można by powiedzieć: zwłaszcza Żydzi).
Film opowiada o tak naprawdę pierwszych poważnych miłościach, dorastaniu, przyjaźni.
Łza kręci się w oku, gdy widzę końcowe napisy, ale również wtedy, gdy przyjaciele umawiają
się wcześniej, mówią, że nic się nie stanie, wojna zaraz się skończy.
Cóż, film godny uwagi i obejrzenia.
Polecam każdemu!

ocenił(a) film na 3
BouxMoux

Film godny obejrzenia w końcowej scenie, gdzie faktycznie kręci się w oku łezka... a raczej płacz, że Polacy mimo tylu zdolnych artystów, reżyserów, scenarzystów, grafików potrafili w 2007 roku stworzyć scenę, która nie dość iż na kilometr razi swą beszczelnym patosem, a wręcz czystym kiczem, polewając to sosem efektów komputerowych godnych lat 90 ubiegłego wieku (które zresztą swą jakością nie odbiegają przez całą długość filmu). Zaiste jest taki "prawdziwy" - prawdziwie tandetny i kiczowaty. Brawo TVP, że tak cudownie szlifujesz gusta nieświadomych artystycznie rodaków!

ocenił(a) film na 9
Werzemuth

No cóż, to w końcu TVP. Myślę, że nie jest najgorzej. ;)
Może doczekamy się kiedyś takiego filmu właśnie z tej dziedziny, który będzie na naprawdę światowym poziomie.
Film mi się spodobał, w niektórych momentach może trochę przerysowany i jak twierdzisz 'kiczowaty', ale myślę, że wystarczy spojrzeć na to z dystansem i tyle. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones