PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32357}

K-19

K-19: The Widowmaker
7,2 24 596
ocen
7,2 10 1 24596
7,0 4
oceny krytyków
K 19
powrót do forum filmu K-19

W kategorii filmów o łodziach podwodnych ten jest chyba najlepszy.

Boski_Diego

Zgadzam się, jest zdecydowanie lepszy od "Polowania na CzERwony PaździERnik" i "U-571".

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
a_kwitek

Masz racje inteligencie, 2000000000000000 razy lepszy, a umiesz liczyć do tylu... Fabuła napewno nie jest uboższa. I każdy ma inny gust, więc jeżeli chcesz wyrazić swoje zdanie to rób to normalnie, a nie z "pojebało was", cwelu. Pozdro ziooo.

a_kwitek

Dziwne, że śmieszy cię śmierć człowieka...

Boski_Diego

W Polowaniu na Czerwony Październik było zdecydowanie więcej akcji np strzelanina na pokładzie,śmierć Sama Neilla. Tu zaś praktycznie nic się nie działo. A zanim napiszesz coś na forum filmweba zerknij do słownika poprawnej polszczyzny czy słowo cwel jest związane z filmami. Odnosze wrażenię,na podstawie twoich wypowiedzi,że nie masz więcej jak 10l( nawet dziesięciolatek zna lepsze określenia).Wracając do K 19 to skoro jest on tak świetny to czemu nie dostał oscara.Radziłbym podszkolić się z mowy polskiej ćwoku z końskiego kroku.

a_kwitek

Co Ty masz pretensje do mnie, że ten film mi się bardziej podobał? Opanuj się człowieku... ZERknij do słownika? Mówi to ten, który zaczyna rozmowe "pojebało was", a kończy "ćwoku z końskiego kroku". Nie jesteś wart komentarza, pseudo użytkowniku "filmwebA", jak to ująłeś... I kto to musi zaglądać do słownika... Miej honor i nie odpisuj już...

Boski_Diego

Na początku chciałbym powiedzieć, że każdy ma swoje zdanie i swój gust.To że kłócicie sie używając takich wyrazów na forum ukazuje waszą kulturę i brak tolerancji.
Ogólnie podobają mi się oba filmy.Jeśli chodzi o ocenę jako film sensacyjny to Polowanie na Czerwony Październik jest lepszy, ale jeśli ktoś bardziej interesuje się problematyką i historią okrętów podwodnych to moim zdaniem K-19 jest świetny-co prawda nie tak dobry jak das Boot Wolfganga Petersena ale na pewno lepszy od tego U-571.
W ogóle moim zdaniem lepszy jest K-19, bo jest oparty na faktach.
Dziękuję Winstowi za postawioną tezę.

Hoot_2

Ja się broniłem... Nie zacząłem dyskusji z tym człowiekiem...

Totti

Rozumiem ciebie.Czytałem.To on zaczął.Jak taki wyjeżdża od razu i próbuje wcisnąc swoje poglądy to wiadomo...

Totti

Rozumiem ciebie.Czytałem.To on zaczął.Jak taki wyjeżdża od razu i próbuje wcisnąc swoje poglądy to wiadomo...

Hoot_2

Precisely...

Boski_Diego

jak dla mnie to może być, ale wolę "Karmazynowy przypływ". "Polowanie na czerwony październik" to dla mnie film nieiwiele lepszy od "Das Boot" - oba filmy mnie bardzo nudził, choć pewnie jestem w tym odosobniony

chrismoltisanti

Powiem dwa słowa: "Das Boot" i skończę tym samym dyskusję nt najlepszego filmu o łodzi podwodnej ;-)

ocenił(a) film na 10
Baphomet

Już pierwsze 3 minuty mnie urzekły. Świetnie ukazano schemat podczas wystrzeliwania rakiety nuklearnej z pokładu łodzi podwodnej. Tak wyglądałby początek III Wojny Światowej z głębin.

Film pod wieloma względami świetny tak jako sensacja lub dokument, jak kto woli.

Niech nikt proszę nie mówi, że pooglądanie tegoż filmu jest marnotrawstwem czasu.

pozdrawia Mariusz B.

Boski_Diego

ale tych dwóch filmow nie da sie porównać.
"polowanie" jest filmem akcji, sensacji. "k19" opowiada o ludziach, opoiwada historię załogi okrętu. dla mnie jest nielaże tak dobry jak "das boot" choc tego drugiego nic nie jest w stanie przebic, przynajmniej do tej pory nic lepszego nie powstalo.

ocenił(a) film na 9
amelia_mala

A ja jako, że bardzo lubie historie dodam, że nie potrafie porównywać "Das Boota" i "K-19" to tak samo dla jakby porównywać film o działaniach podczas II wojny światowej z filmem o działaniami w Vientami. Takie małe zboczenie zawodowe. Mimo to oba filmy uważam za świetne jak i "Polowanie na Czerwony Październik" czy o wiele mniej świetniej ale miło i wesoło "U571". Chyba od "a" się nie zaczyna zdania ale to się wytnie ;-)

ocenił(a) film na 9
amelia_mala

Też jestem zdania, że porównanie Das Boot i K19 to ciężka sprawa. Pod względem czysto filmowym rzeczywiście Das Boot wygrywa - ma "to coś"...
Natomiast jak dla mnie K19 nabiera głębi przede wszystkim dzięki temu, że oparty jest na faktach, a te zrobiły na mnie wielkie wrażenie.
Trzeba mieć ikry, żeby mając w perspektywie gułag na resztę życia, mówić o "rodzinnej tradycji" (i nie wnikam już jakie słowa padły tak na prawdę).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones