Film

Love and a .45

1994 1 godz. 38 min.
6,8 208
ocen
6,8 10 208
345
chce zobaczyć
{"id":"30985","linkUrl":"/film/Kaliber+45-1994-30985","alt":"Kaliber 45","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/09/85/30985/6939473.2.jpg"}
Mężczyzna żyjący z rabowania sklepów zostaje wrobiony w morderstwo przez wspólnika. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Dla kryminalisty Watty Wattsa (Gil Bellows) liczą się tylko dwie rzeczy - miłość do pokręconej przyjaciółki, Starlene Cheatham (Renée Zellweger), i jego pistolet kalibru 45. Broń ta jednak nigdy nie jest naładowana, nawet podczas napadów rabunkowych na teksaskie minimarkety. Wyznaje on bowiem zasadę, aby nigdy nikogo nie zabijać. PewnegoDla kryminalisty Watty Wattsa (Gil Bellows) liczą się tylko dwie rzeczy - miłość do pokręconej przyjaciółki, Starlene Cheatham (Renée Zellweger), i jego pistolet kalibru 45. Broń ta jednak nigdy nie jest naładowana, nawet podczas napadów rabunkowych na teksaskie minimarkety. Wyznaje on bowiem zasadę, aby nigdy nikogo nie zabijać. Pewnego dnia wszystko jednak się zmienia. Gangsterzy w mało delikatny sposób przypominają mu, że jest winny ich szefowi pieniądze. Wkrótce po tej wizycie kumpel, Billy Mack Black (Rory Cochrane), wychodzi z propozycją obrabowania marketu, w którym znajduje się ponoć 10 tysięcy dolarów.

studio
Trimark Pictures
data produkcji
1994
tytuł oryg.
Love and a .45
inne tytuły
Kaliber 45 Polska
Więcej...
Film kręcono w Austin i Bastrop (Teksas, USA).
Kiedy Watty i Starlene wybiegają ze sklepu z używanymi telewizorami, biegną obok białej ściany, na której namalowane są słowa "Free Tex Watson". To hołd złożony Johnowi Watersowi. Ten slogan pojawia się na pomalowanej sprayem ścianie z tyłu, kiedy Divine idzie przez ulice getta Baltimore'a w filmie Watersa "Pink Flamingos" (1972).
Vergil Cheatham mówi, "I'm hip about time." To jeden z niewielu tekstów, które Peter Fonda wypowiada w "Swobodnym jeźdźcu" (1969).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych