PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792195}

Kapitan

Der Hauptmann
7,4 5 971
ocen
7,4 10 1 5971
7,3 7
ocen krytyków
Kapitan
powrót do forum filmu Kapitan

Dobry !

ocenił(a) film na 8

W czasie trwania filmu jego temat przewodni potraktowałem jako fikcję i to taką dosyć mocno rozwiniętą. Absurd następujących po sobie wydarzeń, trochę nielogiczny główny bohater, groteskowa degrengolada ostatnich dni wojny. Ale się zdziwiłem, gdy dowiedziałem się, że to wydarzyło się naprawdę. Warto poczytać o Willim Heroldzie. Chciałbym także dodać tak z lokalnego patriotyzmu, że film był kręcony w Polsce, a pokazany tam obóz znajdował się w Mirosławicach koło Sobótki na Dolnym Śląsku.

thomash_3

To nie jedyny polski akcent. Totschläger to Kordian Rekowski. Niestety, wygląda na to, iż większość serwisów nie jest zainteresowana pełną obsadą i najczęściej nie jest wymieniony, choć widać go w bardzo wielu scenach, w tym także tych końcowych.

użytkownik usunięty
zb_skiba

A co robił ten Totschläger? Kiedy się pojawiał?

ocenił(a) film na 6
thomash_3

Ktoś może mi wyjaśnić co wydarzyło się w Polsce w 1940 r. Wydawało mi się że wojna była w 1939 r. Poza tym film niezły choć szału nie ma.

ocenił(a) film na 9
darek210

Pewnie zbrodnia w Palmirach

ocenił(a) film na 6
borsuk96

Za to raczej nie przyznawali orderów.

darek210

Za szczególne zasługi zawsze są nagrody. Przyznawali nawet za lanie benzyny do kanałów i rozstrzeliwanie kobiet.

ocenił(a) film na 7
thomash_3

Po prostu jakim potworem się on nie okazał jest to historia godna filmu. Mało który film pokazuje co robili niemcy - niemcom u schyłku wojny kiedy byli w kotle i wiedzieli że przegrają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones