PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6693}
6,3 8 073
oceny
6,3 10 1 8073
Karate po polsku
powrót do forum filmu Karate po polsku

Film ma swój klimat, ciekawą obsadę, no i panią Dorotę!!!

ocenił(a) film na 7
major_xx

Oj, Dorota Kamińska to największy atut tego filmu!

ocenił(a) film na 8
Karol_250

Oj tak!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
major_xx

Akcja filmu toczy się w 1978 roku (gdy Piotr kończy obraz na ścianie, wpisuje rok 1978i inicjały), a więc klimat lat siedemdziesiątych a nie osiemdziesiątych.

ocenił(a) film na 8
zumar

Ale film robiony w 80, poza tym 2 lata w tę czy w tamtą to naprawdę nie różnica. 71-73, to jeszcze inne czasy, ale 78 czy 80 to to samo

major_xx

No nie do końca tak. Film został zakończony w 1983 ale należy pamiętać że zdjęcia były w latach siedemdziesiątych a potem był jeszcze stan wojenny który wydłużył czas ukończenia produkcji filmu (w latach osiemdziesiątych ten film głównie leżał i czekał "dojrzewając" do gotowości :) ). Akcja filmu toczy się w latach siedemdziesiątych, tak jak zdjęcia, które realizowane były do tego filmu jeszcze przed stanem wojennym i strajkami na wybrzeżu.

Ale poza tą drobną uwagą, jest tak jak mówisz - żadna różnica 78 czy 80.

Lata 80 kojarzymy głównie z kryzysem, Solidarnością, stanem wojennym, protestami społecznymi, kartkami i innymi takimi kwiatkami, których w filmie nie było.

ocenił(a) film na 8
zumar

Tak, tylko tak na marginesie to inaczej wyglądał stan wojenny np w Wawie czy Gdańsku, a inaczej gdzieś na wioskach. Tam się wrzenia społecznego nie czuło, wojska nie uświadczyłeś.

major_xx

Sama prawda.

ocenił(a) film na 8
zumar

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
major_xx

Wojska może i nie było ale atmosfera zupełnie inna. Ten film to zdecydowanie lata '70. I ten Krawczyk na odpuście ... ("zabawa w stylu folk").

ocenił(a) film na 8
dejker

Każdy to widać widzi po swojemu

ocenił(a) film na 6
dejker

Przepraszam Krawczyk występował u mnie w mieście w 1983 r. Film to jednak klimaty lat 80 tych i niedoceniony wówczas. Obraz prowincji i zachowań ludzkich dobrze oddany. Nawet język się zgadza.

ocenił(a) film na 7
boga

To, że Krawczyk występował w latach '80 jeszcze niczego nie przesądza. On został gwiazdą w latach '70.

boga

Absolutnie lata 70. Na początku lat 80 g... byś kupiła nie fajki w kiosku. Wszystko na kartki. Piwo też trafiało się raz na jakiś czas. Dopiero koło połowy lat 80 zaopatrzenie się poprawiło.

ocenił(a) film na 7
major_xx

Zgadzam się,lubię filmy właśnie w takim klimacie.Jedynie tego utopionego psiaka było mi bardzo szkoda,dlatego byłem za tymi artystami,a nie za tą bandą przygłupów.

ocenił(a) film na 8
jazdowicz2666

To tak jak ja. Szkoda mi tylko było, że główny bohater zginął

ocenił(a) film na 7
major_xx

W sumie to dwóch głównych bohaterów zginęło,ten artysta i ten z bandy osiedlowych głupków

jazdowicz2666

Czy można zakładać nowy wątek ? Nie widze tej opcji

ocenił(a) film na 7
drugster

Nad komentarzami gdzie jest napisane FORUM klikasz tylko + i dodajesz nowy wątek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones