PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672274}
6,7 59 128
ocen
6,7 10 1 59128
4,9 12
ocen krytyków
Karbala
powrót do forum filmu Karbala

Drona bez baterii

ocenił(a) film na 2

Wszyscy się tym filmem zachwycają to może teraz ja się wypowiem na jego temat. Miałem okazję obejrzeć tę KOLEJNĄ POLSKĄ SUPERPRODUKCJĘ i muszę przyznać że niestety po raz kolejny miałem nadzieję że nasze kino się zmienia. No niestety. Zmienia się ale nie wiele i na pewno nie za wiele. Najpierw powiem o plusach filmu. Świetne zdjęcia. i to by było na tyle. Efekty specjalne znów na niskim poziomie kiedy widać w wybuchach fakturę grafiki komputerowej no ale jak nie ma kasy to nie ma efektów, Kasa przekłada się również na ilość statystów na planie w liczbie około 15 sztuk na pojedynczych ujęciach ;). Muzyka i udźwiękowienie TRAGICZNE. Choć muzyka całkiem fajna to jednak nie wnosiła nic do tego filmu - żadnego napięcia. Dla przykładu zaczyna się strzelanina pod City Hall muzyka trochę się rozkręca żeby za moment zniknąć prawie całkiem kiedy akcja toczy się w najlepsze. Udźwiękowienie nie było wcale lepsze. Srzały z broni z odległości kilkuset metrów słychać było jakby ogień prowadzony był na przestrzeni kilku kilometrów co najmniej, gdzie żołnierze mówili do siebie prawie normalnie a gdy strzelanie ucichło zaczęli się wydzierać nagle. NOOOOOOOOO i na koniec pojadę po reżyseru i scenarysowcu: BRAK JAKIEJ KOLWIEK ELOKWENCJI I KONSEKWENCJI UJĘĆ. Sceny czasem jak z d..y wyjęte. Najbardziej mnie rozśmieszyła akcja kiedy Kapral "Mały" zastrzelił chłopaka celując w pierś a kilka chwil potem leży ten prawie trupek z wywalonymi bebechami na wierzch i kręcą go irakijczycy kamerą NO PRZERAŻAJĄCE. Wielka szkoda że napisany przez życie na prawdę bohaterski scenariusz mogło skopać tych kilka osób które teraz na nas chcą zarobić pieniądze. Nie polecam nikomu tego filmu w kinie - szkoda wydawać pieniadze. Miał być nasz rodzimy Helikopter w ogniu a wyszła co najwyżej Mała Drona Bez Baterii.

ocenił(a) film na 6
qbeq28

Nie wiem o co ci chodzi z tymi turbanami kręcącymi wybebeszonego chłopaczka. Przecież oni to robią na porządku dziennym, potem używają w swoich filmach propagandowych, pokazując jak to zły zachód zastrzelił ich biednego bezbronnego bojownika o allaha z rakietnicą w łapie.

ocenił(a) film na 2
rozkminator

Nie zrozumiałeś o co chodzi. Nie wątpie że tak robią. Chodziło o niekonsekwetny scenariusz i realizacje. Chlopak pada z malutką raną postrzałową w klatce a kilka ujęć dalej wygląda jakby dostał z pół magazynka w brzuch.

ocenił(a) film na 6
qbeq28

A, to trzeba było tak pisać od razu, bo z pierwotnego tekstu nie idzie się domyślić

qbeq28

Nie widziałem jeszcze tego filmu... Ale z tą rana postrzalowa mogło tak być. Ludzie nie zdają sobie sprawy z dewastacyjnych skutków naboju. Niektóre pociski z karabinów snajperskich niemalże w pół przecinają...

ocenił(a) film na 2
dejmien666

Drogi kolego nie wątpię że pociski zostawiają różne rany w zależności od kalibru i sposobu grzybkowania pocisku w celu. Nie pisze tego jako absolutny laik i jak widze ranę wlotową po lewej stronie piersi a z człowieka wychodzą bebechy wkolo pępka to ja jeszcze takich pocisków nie znam. Zwłaszcza że koleszka pada na ziemię z małą dziurką a kilka scen potem wszystko ma na wierzchu. No nie wiem - opóźniony zapłon?

qbeq28

Interesujące zjawisko :) Na szczęście ja mam tylko problemy z instrumentami muzycznymi w filmach... no i w "Ślepej sprawiedliwości" niemal niewidomy Armand Assante galopujący przez ogień był ciut podejrzany

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones