PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672274}
6,7 59 111
ocen
6,7 10 1 59111
4,9 12
ocen krytyków
Karbala
powrót do forum filmu Karbala

Lansowane wszędzie beztalencie o nazwie Antoni Królikowski już niedługo serialowy Bodo, tym razem dostał po znajomości (bo jakżeby inaczej??) pierwszoplanową rolę... I wystarczy zobaczyć zwiastun by stwierdzić, że drewno znowu nie zawodzi..kury szczać prowadzić a nie mundur przywdziewać i udawać, że się ma pojęcie o aktorstwie..

ocenił(a) film na 7
lena_777

Zgadzam się,gościu psuje trailer....

lena_777

:}}}}} bardzo podoba mi sie Twój opis talentu mydłka Antoniego.

lena_777

pięknie powiedziane ;)

mklca1981

Koleżanka Lena cytuje tu w końcowej części Marszałka Piłsudskiego ale rację ma w kwestii młodego Królikowskiego. Miasto'44 tu przykładem.

lena_777

Osiem lat podstawówki, cztery liceum. Potem pięć, bite, studiów, dyplom z wyróżnieniem, dwadzieścia lat praktyki... ;)

ocenił(a) film na 5
lena_777

Mnie jest w stanie dobić tylko myśl, że mogło być gorzej. Bo mogło. Bądźmy dobrej myśli :D

lena_777

słusznie prawisz Leno:)

użytkownik usunięty
normalny77

Aktor nie zawodny do grania po prostu licealistów :). To już wieloletnia maniera polskiego przemysłu filmowego i serialowego brać głównie tych młodych aktorów (a czasem starszych) którzy są pod ręką , produkcja w końcu kosztuje więc po co ryzykować nowych nieznanych .

lena_777

No cóż, widziałam "Karbalę", Królikowski był zwyczajnie dobry. Warto czasem przełamać uprzedzenia.

angazetka

Zgadza się.

ocenił(a) film na 6
angazetka

Zgadzam się -nie miałam przekonania do niego-zawsze wisiał nad nim cień nepotyzmu .Ale on naprawdę dobrze zagrał,i nie jest to jego pierwszy raz.

karino71

Również się zgadzam.

ocenił(a) film na 8
lena_777

Widziałem dziś film, moje szczęście, ze nie znam za bardzo polskich aktorów i nie mam uprzedzeń. Topa zagrał świetnie, a ten młody Królikowski? No cóż, nie znam go jako aktora i może dlatego wypadł dla mnie wiarygodnie. Dobrze zagrał młodego człowieka z kruchą psychiką, a może on taki jest?

lena_777

Srasz hejtem Leno .... jak stara dewota

hal9000_mk2

Hehehehe, sieciowy troll jakich mało.

ocenił(a) film na 7
hal9000_mk2

Hyhy..

lena_777

pierwszą planową rolę w Bodo dostał T. Schuchard... a Królikowskiego również nie cierpię

ocenił(a) film na 7
lena_777

Też za nim nie przepadam, ale w Karbali zagrał bardzo wiarygodnie młodego człowieka, którego tak paraliżuje strach, że nie myśli racjonalnie, nie ogarnia sytuacji. Ja go kupuje w tym filmie- bardzo dobra rola, podobnie jak reszty obsady.

ocenił(a) film na 5
natala_m_2

Wiarygodnie młodego człowieka którego paraliżuje strach to zagrał Logan Lerman w "Furii" duuużo lepszy film wojenny, o niebo lepiej zagrany, ze znakomitym montażem.

ocenił(a) film na 7
Stitches

Do sceny z Tygrysem całkiem niezły. Potem to już tylko pijane zwidy.

FILMLINE

Do sceny z Tigerem to również były pijane zwidy. Doświadczone jednostki SS, które z ukrytych stanowisk, na pozycji nie trafiają ani razu, amerykańskie Shermanny z kodem na nieśmiertelność... Nie mówiąc o pociskach smugowych wyglądających jak efekty specjalne wyjęte chyba z Gwiezdnych Wojen oraz dzielenia Niemców na złych SS-mannów, a reszta żołnierzy niemieckich to przecież anioły w mundurach były :)... Tam można wymienić dużo więcej typowego, hollywoodzkiego spartolenia sprawy... Szeregowiec Ryan czy Helikopter w Ogniu to dużo starsze filmy, jednak nakręcone z dużo większym smakiem. W "Furii" jedynie zdjęcia, sprzęt i ogólna "szorstkość" filmu zasługuje na jakiekolwiek uznanie :)

ocenił(a) film na 10
lena_777

Szkoda, że oceniacie całą rolę po jednym zwiastunie. Królikowski też zawsze był dla mnie synem swojego ojca, ale w tym filmie w końcu przekonał mnie, że ma talent. Jego postać była najciekawiej napisana z psychologicznego punktu widzenia, a on oddał jej charakter. Moim zdaniem: dobrze zagrane.

myslowskaanna

Co kto lubi.

ocenił(a) film na 1
myslowskaanna

Skoro ktoś ocenia ten "film" na 10 czyli arcydzieło to o czym tutaj rozmawiać...

ocenił(a) film na 10
Wilu23_filmweb

Nie wszyscy mają taki sam gust na szczęście. ,,Ktoś" nigdy nie dałby np. dziesiątki filmowi ,,Intersteller". Dla mnie liczy się też poruszenie ważnego tematu i przede wszystkim wiarygodność. Nie oceniam filmów jak krytyk, tylko jak ja, indywidalnie. Nie skończyłam filmówki i nie wyrażam swojej opinii po to, aby krytykował ją wielki znawca.

myslowskaanna

Wyśle ci piwo jak podasz adres, albo i całą skrzynkę piwa.

lena_777

Wierótne bzdury. Talentu mu nie odmówie. Kazdemu zdarzają się gorszę role. Ale znam go prywatnie. I prywatnie to jest szuja nie człowiek.

dezerter299

Hohohohoho, jakie mocne słowa :D

lena_777

Moim zdaniem wcale nie wypadł tak źle. Całkiem wiarygodnie odegrał rolę sanitariusza. Nie widziałam go w zbyt wielu filmach, więc nie jestem do niego jakoś specjalnie uprzedzona. Poza tym nawet jak ktoś nie jest jego fanem, to w Karbali są też inni boterowie, na których można skupić swoją uwagę, bo film na pewno jest jej wart.

fortysiek

Czasem jeden aktor może - kolokwialnie pisząc - obrzydzić komuś całą produkcję. Tak już jest.

lena_777

widzialem film i mi sie jego gra podobała, wrecz zaskoczyłem sie, moze pod broda gdzieś znikło drewno ;)

lena_777

Bez przesady. Nie był zły.

lena_777

Nie zgadzam się. Opinia bardzo mocno przesadzona. Mocny jest wątek tego sanitariusza. Mi się rola młodego Królikowskiego podobała, ma chłopak bakcyl.

elato

Ciekawe do czego :P
W każdej produkcji wydaje mi się być taki sam. No, ale rysów twarzy się nie wybiera - nie każdy ma plastyczną urodę (choć czasem i oryginalna perfekcyjnie nadaje się do dobrej charakteryzacji).

ocenił(a) film na 7
SylviaBlack

no patrz, piszesz o Żmijewskim, a wydawało się, że o Królikowskim :) Dał chłop radę w tym filmie, mowa o Królikowskim rzecz jasna, bardzo wiarygodny, jest szansa, że odbije od tatowego nazwiska( na szczęście)

SylviaBlack

każdy aktor w każdej swojej produkcji jest taki sam

ocenił(a) film na 5
hal9000_mk2

że co? chyba kpisz.

chop

nie

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 10
lena_777

Nie no bez przesady, aż tak dużo go tam nie było, film warty uwagi

lena_777

No... urodę ma po tatusiu... to znaczy: jej brak :D

SylviaBlack

czyli film jest słaby bo gra w nim brzydki aktor ... i wszystko jasne

hal9000_mk2

Dla mnie jest przystojny. Kwestia gustu. A o gustach się nie... ;)

ocenił(a) film na 10
lena_777

IMHO dobrze zagrał (uwaga spoiler) żółtodzioba, który trafia pod ogień nieprzyjaciela, potem do niewoli i sra z tego powodu ze strachu a jego kończyny są nim sparaliżowane. Gość pasuje do tej roli.
Nie oceniajcie filmu po zwiastunach.

ocenił(a) film na 7
RychuTNT

Wcale nie pasuje. Sama postać powinna być bardzo emocjonalna i pokazywać to na twarzy a ten...przez cały film grobowa mina a jak już coś jego twarz pokazuje to widać, że za kamerą jest reżyser którzy krzyczy "Królikowski, masz być smutny do cholery!" :) Ta jego tragicznie zagrana rola przeciągła mnie bardziej do "7" niz do "8". Cała reszta aktorów zagrała nieźle albo bardzo dobrze(Topa) a ten wszystko popsuł. Takie mam zdanie. Niech dalej gra w miernych komedyjkach, a nie wchodzi do poważnych filmów z rolą pierwszoplanową.

ocenił(a) film na 8
lena_777

właśnie cos mi sie nie podobało.....i to była ta postać, odegrana przez Antosia

ocenił(a) film na 4
lena_777

Cieszmy się, że nie Karolak albo Szyc.

ocenił(a) film na 9
kittypower

chachacha ;-)) dobre

ocenił(a) film na 8
lena_777

"Karbalę" widziałem. Aktora nie znam. Zagrał dobrze co miał do zagrania. Nie wiem jaki jest prywatnie i to dla filmu jest nieistotne. W filmie wypadł wiarygodnie. Nie rozumiem jak można wypisywać takie bzdury na stronie związanej z filmem.

ocenił(a) film na 8
lena_777

Przed chwilą wróciłam ze spotkania z reżyserem i Królikowski wygrał casting, więc nie masz racji, że dostał rolę po znajomości ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones