PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=672274}
6,7 59 134
oceny
6,7 10 1 59134
4,9 12
ocen krytyków
Karbala
powrót do forum filmu Karbala

najgorzej

ocenił(a) film na 4

Zawsze po obejrzeniu polskiego filmu w kinie obiecuje sobie, ze juz wiecej tego nie zrobie. To sie nie uda. Zawsze bedzie sie we mnie tlila nadzieja.
Poszlam. Widzialam. Jestem absolutnie rozczarowana. Film nie trzyma w napieciu, wszystkie decyzje dowodcy najpierw wykrzykiwane sa przez kinowa publicznosc. Naprawde nie trzeba byc ekspertem, aby wychwycic razace bledy. Jest to mozliwe po krotkiej lekcji jaka jest uprzednie obejrzenie kilku dokumentów produkcji tvnu. Nie jest ani smutno ani strasznie ani nawet wzruszajaco.

conogazamiata

Brawo, wreszcie ktoś napisał prawdę o tym gniocie. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
majorrak

No naprawde, Braciak u Wojewodzkiego wciaz aktualny:)

ocenił(a) film na 8
conogazamiata

Co jeszcze nie podobało Ci się w tym filmie hmm? Słucham
Parę miesięcy temu oglądałem film Snajper, który miał X razy większy budżet od tego ''gniota'' i byłem rozczarowany, jak można było tak zmarnować taki potencjał.
Odnoszę wrażenie, że Ci co krytykują ten film nie mają pojęcia o czym on w ogóle jest ...

ocenił(a) film na 10
Fagot_2

dobrze prawisz !

ocenił(a) film na 4
Fagot_2

Fagot_2, naprawde myslisz ze interesuje mnie jaki filmy poza Karbala widziales? Naprawde myslisz, ze porownywanie produkcji polskiej z amerykanska ma jakis sens? Dlaczego pytasz o kolejne zarzuty wobec filmu skoro nie sprobowales nawet obronic go przed tymi juz napisanymi? ;) 8pkt to bardzo duzo, wytlumacz mi proszę skad wziela się ta nota i dodaj ile masz lat, żebym mogla zweryfikowac wypisywane przez Ciebie teorie :)

Fagot_2

sposób realizacji - tragedia

ocenił(a) film na 10
conogazamiata

gniot to ty ! nie byłaś tam to się nie wypowiada. nie komentuj tematyki która jest ci obca !!

ocenił(a) film na 1
piechu666

Ona komentuje film!! Nie tematyke. Widzialem film i jest to slabe dzielo. 4/10

Co nie zmienia bohaterstwa tych zolnierzy. Ale sam film dretwy sorry, ale przypomnij sobie scene wyciagniecia dziewczynki z ognia. Jak mozna to bylo gorzej zrobic??

ocenił(a) film na 4
piechu666

Staram się nie wchodzić w dyskusję z gimnazjalistami, ze względu na to, że to brzydko bić słabszego :)

ocenił(a) film na 8
conogazamiata

Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem :)
Nie porównuje filmu amerykańskiego do polskiego bo kino nasze a ich to dwa różne światy. Jedyne co łączy oba filmy to to, że są na faktach aczkolwiek w przypadku American Snajper parę wątków zostało zmyślonych po to, aby hajs się zgadzał ... Książka dużo lepsza, podczas oblężenia Falludży, gdzie kule latały ze wszystkich stron a sama operacja była jedną z najbardziej skomplikowanych od czasu Wietnamu, była tylko scena jak Kyle pomaga wynieść z domu rannego żołnierza, zamiast siedzieć na dupie i obserwować teren. Pomijam też, Kyle opisuje współpracę z pewną jednostką specjalną...
Sęk w tym, że Ty nie przedstawiłaś żadnych ''argumentów'', więc ja nie widzę powodu, aby filmu bronić.
Przedstaw swoje, to pogadamy ;)
Tematyka nie jest mi obca i wiem co piszę. O tej operacji dowiedziałem się przez przypadek parę lat temu, gdy pisałem prasówkę na WOS.
''Staram się nie wchodzić w dyskusję z gimnazjalistami, ze względu na to, że to brzydko bić słabszego :)'' Nie no poleciałaś po bandzie niezle (y) Nie zrozumiałaś filmu po prostu, więc najlepiej byłoby się przyznać, że nie rozumiesz i po sprawie :) Dla mnie to nic nadzwyczajnego.
To, że widownia krzyczy na filmie to oznaka ciężkiego niedorobienia mózgowego :) Jestem rocznik 93 jak chcesz tak bardzo wiedzieć ile mam lat.

ocenił(a) film na 5
Fagot_2

Koles! Sam rezyser Karbali w ktoryms z wywiadow powiedzial, ze film luzno nawiazuje do ksiazki a co za tym idzie, do prawdziwej wersji wydarzen. Zarówno jesli chodzi o glownych bohaterow, jak i o przedstawione sytuacje. Tyle na temat Twoich teorii.

ocenił(a) film na 8
Poprzez

źródło proszę

ocenił(a) film na 4
Fagot_2

Fagot widze ze internet bywa trudny, gdyz komenatrz na ktory mi odpowiadasz nie byl do Ciebie tylko do niejakiego Janka:)

ocenił(a) film na 4
conogazamiata

Tfuuu do piechuu, czy cos;)

ocenił(a) film na 8
conogazamiata

Krytykowana ostro wśród samych żołnierzy Misja Afganistan oceniona 8/10 za to Karbala 4/10 ... Dziękuję, to mi wystarczy.
Wydaje mi się, że koleżanka wyżej sra niż dupę ma

ocenił(a) film na 5
Fagot_2

Kolezanka myli sie tylko w jednej sprawie- M.A. tez zasluzyla na "4".

ocenił(a) film na 4
Poprzez

Jestem tylko kobieta, a Malaszynski tam jest super, no i ten watek milosny swoje zrobil. :d

ocenił(a) film na 8
conogazamiata

No właśnie... Zagrał tam jeden, przystojny aktor i wszystkie kobiety mają kisiel w majtkach
Dla mnie dobre filmy to takie, gdzie nie ma żadnego wątku miłosnego np. Pan i władca (oglądałem w 2003 u kuzyna i już wtedy mi się podobał)
Nie powinno się oceniać filmu/ serialu przez pryzmat jednego aktora. Nie oglądnąłem wszystkich odcinków Misji (jakieś 7/8) bo uznałem, że nie ma sensu się dalej męczyć. Jak dla mnie najlepiej zagrali: Lubos, Małaszyński i Rogucki - w tej kolejności. Zmarnowany potencjał jak dla mnie, zbyt dużo rzeczy do których można się przyczepić. Jak chcesz obejrzeć dobry serial wojenny to polecam Band of Brothers (najlepszy serial wojenny jaki kiedykolwiek powstał), Pacyfik ( jest świetna scena z żołnierzem rzucającym nabojami) a coś współczesnego - Generation Kill. Odnośnie Karbali to mogę się przyczepić jedynie do gry aktorskiej. Topa świetnie wczuł się w rolę, Żurawski zachowywał się jak rasowy żołnierz, szkoda, że gościł tylko chwilę. Natomiast Schuchardt - drewno, Głowacki - średnio go widzę w tego typu filmach, Królikowski - nie wiem dlaczego ludzie tak po nim jeżdżą, w filmie wypadł dla mnie dobrze (scena ataku na konwój, dezorientacja, chłop blady jak ściana, nie wie co ma robić ). I tak przez cały film nie wiedział co ma robić. Wcale mu się nie dziwię. Cała sytuacja go przerosła. Gość był pewien, że będzie siedział w bazie i leczył rannych a tu jezdził na patrole i trafił w sam środek tej całej awantury.

ocenił(a) film na 4
Fagot_2

Obejrze co polecasz, obiecuje:)

ocenił(a) film na 4
conogazamiata

A watki milosne sa spoko i seks w rosomaku tez:d

ocenił(a) film na 8
conogazamiata

W Kompani Braci jest tylko jeden wątek miłosny przez całe 12 odcinków, w Pacyfiku są może 2-3, już nie pamiętam, natomiast w Generation Kill nie ma w ogóle :) Więc rób jak uważasz, żeby nie było, że się zanudzisz. Kompania to bardzo ciekawy serial, świetna gra aktorska oraz oprawa muzyczna. Serial opowiada autentyczną historię weteranów kompani powietrznodesantowej, którzy przeżyli II wojnę, niektórzy żyją po dziś dzień. W zeszłym roku zmarł jeden z bohaterów Bill Guarnere. Byłem pod wielkim wrażeniem tego mini serialu, pomyślałem wtedy, dlaczego nie można zrobić takiego serialu o polakach? Przecież walczyliśmy prawie na wszystkich frontach II wojny? No właśnie, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. U nas jest za mały rynek na tego typu arcydzieła.
Btw, wysłałem do koleżanki wiadomość na fb ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones