PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=175672}

Katakumby

Catacombs
4,9 309
ocen
4,9 10 1 309
Katakumby
powrót do forum filmu Katakumby

ciekawy przypadek

ocenił(a) film na 6

Produkcja włosko-amerykańska z końca lat 80. Na dodatek horror. To zestawienie bywa wyjątkowo kiczowate, jednak tym razem udało się... coś.
"Katakumby" już na samym początku witają Nas czymś wyjątkowym- ścieżką muzyczną w czołówce. Tak piękną melodią może poszczycić się niewiele horrorów. Potem jest jednak gorzej. Rozwiązania fabularne to koszmar horrormaniaka. Do tego nie wiadomo, co w tym filmie ma straszyć? Ale jak podejdziemy trochę inaczej do tego dzieła, odkryjemy coś niezwykłego- wyjątkowo oryginalne poczucie humoru. Jest też kilka nietypowych scen "grozy".
"Katakumby" to dziwny film. Nie ma wątpliwości, że obrazuje on już etap upadku włoskiej sceny grozy. Nieliczne akcenty zdradzają odchodzący okres świetności. W pewnym momencie "Katakumby" przestają udawać, że są wogóle filmem grozy. A jednak twórcy zaskakują niektórymi pomysłami.
Mimo, iż nie uważam, że to nawet dobry film, każdy fan kina grozy musi go zobaczyć. Nie po to aby się nim zachwycić, ale wychwycić jego skrywane zalety. Tylko dla pasjonatów. Naciągane 6/10.

ocenił(a) film na 1
Freudstein

Śmiało mogę powiedzieć, że jestem fanką kina grozy a ten film spokojnie mogę nazwać gniotem i niestety żadnych zalet w nim nie dostrzegłam. Przez 84 minuty trwania filmu dostrzegłam natomiast drętwą „grę” aktorów, kiepski scenariusz, banalny pomysł, tandetną realizację kina klasy B oraz starego księdza bredzącego o seksie z Bogiem. W filmie zabrakło najważniejszego punktu łączącego filmy grozy; napięcia oraz strasznego klimatu, no dobra można powiedzieć, że ten film straszy......... swoją miernotą ;) Nie było nawet scen które mogły by śmieszyć. Całość mogę określić jako żenujący gniot. Podsumowując; staram się łaskawie oceniać filmy, dlatego też ode mnie naciągane 1/10, ponieważ produkcja ta zasługuje na pełne zero. Nie polecam.

użytkownik usunięty
Lefrina

Oj, jakże można tak pisać. Przecież film nie jest taki zły. Fakt, brakuje w nim zakończenia, ale posiada świetną muzykę i montaż i już za to powinien mieć te skromne 3/10. Ja od siebie daje 7/10 - za humor, wstęp i jak wyżej napisałem muzykę i montaż. Cacuszko!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Lefrina

Fanka grozy ehehe a co bylo tak wsanialego i przerazajacego w Harry Angel ? Bo mnie ten film prawie zanudzil na smierc dopiero pod koniec sie troszke ruszylo no i fajne niektore wstawki psychadeliczne.

ocenił(a) film na 1
aproxx

Jeśli nie zgadzasz się z moją oceną "Katakumb" to proszę o argumenty napewno się do nich ustosunkuje ;) Nie jest to natomiast wątek dotyczący filmu Harry Angel. Jeśli jednak już pytasz, to po pierwsze nigdy nie traktyowałam Harry Angel w kategorii horroru raczej kryminału. Film zauroczył mnie mrocznym wręcz przytłaczającym klimatem. Niesmowite zdjęcia, niektóre kadry wbiły mi się w pamięć już po pierwszym obejrzeniu filmu. Ciekawie poprowadzona fabuła filmu, czym bliżej rozwiązania zagadki tym bardziej atmosfera filmu robi się ciężka ( ach te klimaty Nowego Orleanu.). Oczywiście nie moge pominąć genialnych ról De Niro oraz Rourke'a.

Lefrina

W porownaniu do innego filmu z podobnego gatunku wypada tak sobie mianowicie do ,,In Hell,, z piekla rodem z Johnym Deppem, a i Londyn z poczatku ubieglego wieku bije na glowe pacyfistow i ich miasteczka.

ocenił(a) film na 1
aproxx

Faktycznie "From Hell" również był bardzo ciekawy. Było mrocznie, była zagadka, był jak zwykle genilany Depp. Jednak mimo wszystko film mnie nie zaczarował. Dałam mu z czystym sumieniem mocną 8/10.,

Lefrina

Vidoq takze.

użytkownik usunięty
aproxx

Nie wiem czy oglądałeś ten film, bo nie widać ocenki, ale scena jak "Jezus" schodzi z krzyża była bardzo dobra. Całość wypada średnio, bo ani krzty grozy tu nie ma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones