film

Katastrofa w Gibraltarze

1983
2 godz. 48 min.
6,7 563
oceny
6,7 10 1 563
Film ten jest fabularyzowanym dokumentem, opowiadającym o losach generała Władysława Sikorskiego (Jerzy Molga) od początku II Wojny Światowej, aż po tragiczną śmierć w... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Katastrofa w Gibraltarze zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Film ten jest fabularyzowanym dokumentem, opowiadającym o losach generała Władysława Sikorskiego (Jerzy Molga) od początku II Wojny Światowej, aż po tragiczną śmierć w katastrofie lotniczej. Akcja tego obrazu zaczyna się w momencie ewakuacji polskiego rządu i sztabu generalnego do Rumunii, ukazując dalsze koleje ich losu we Francji, aFilm ten jest fabularyzowanym dokumentem, opowiadającym o losach generała Władysława Sikorskiego (Jerzy Molga) od początku II Wojny Światowej, aż po tragiczną śmierć w katastrofie lotniczej. Akcja tego obrazu zaczyna się w momencie ewakuacji polskiego rządu i sztabu generalnego do Rumunii, ukazując dalsze koleje ich losu we Francji, a potem w Londynie. Ponieważ film ten był kręcony we wczesnych latach osiemdziesiątych, jego fabuła przemilcza wiele bolesnych dla Polaków faktów historycznych. Mimo tego, nakręcony z rozmachem obraz trzeba obejrzeć.

studio
Filmstudio Bojana (współudział) / Mafilm (współudział) / Paralax (współudział) / więcej
tytuł oryg.
Katastrofa w Gibraltarze
inne tytuły
The Crash Off Gibraltar Miedzynarodowe
więcej
Zdjęcia do filmu realizowano w Paryżu (wieża Eiffla) (Francja), Londynie (Anglia, Wieka Brytania) oraz Nesebyr i Burgas (lotnisko) (Bułgaria).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych