PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34773}
7,8 172 119
ocen
7,8 10 1 172119
6,9 28
ocen krytyków
Katedra
powrót do forum filmu Katedra

Jeżeli ktoś wzbudza aferę pt. tu nie ma fabuły, albo nudne, bo oceniają opowiadanie nie film to muszę zauważyć, że jednak na treść przekazu składa się coś więcej niż fabuła. Wygląd poszczególnych elementów i moment, w którym są wyróżnione. Sama forma tej katedry i jej budowa - katedra gotycka, już mówi sama za siebie, tylko trzeba sięgnąć jednak (jeżeli się takiej świadomości nie ma, a powinno się mieć) do tego jakie emocje takie katedry budziły w realnym świecie i jaki był cel ich formy. Serio, jeżeli uważacie się za ekspertów na tyle silnych, by wyrazić miażdżącą opinię, czyli: nudne, to lepiej nie odzywać się wcale. Świadomość ludzie! Świadomość siły słowa...

ocenił(a) film na 9
InkaCafe95

Zgadzam się z tobą : ) Film można, a nawet powinno się bardziej oceniać pod względem technicznym, zważywszy że to polska produkcja !

ocenił(a) film na 8
InkaCafe95

dokładnie, zgadzam się z moimi przedmówcami, autor pozostawił nam otwartą furtkę, pokazał tak wiele jednocześnie nie wyjaśniając nic, to właśnie jest dobry krótkometrażowy film, który wzbudza emocje i pozostawia rysę w świadomości, zmuszając nas do chwili refleksji. :)

ocenił(a) film na 5
InkaCafe95

Gotyk, tak jak ogólnie katolicki odłam chrześcijaństwa, miał budzić strach przed Bogiem. Katedra jest zbudowana z ludzi, tak jak zgromadzenie kościelne również jest z ludzi złożone. Otwartym pozostaje pytanie czy bohater filmu dołączył do kościoła / katedry dobrowolnie, czy też przymusowo.

ocenił(a) film na 7
InkaCafe95

Pierwsze co pomyślałem o Katedrze to, że jest to opowieść o człowieku chcącym schować się przed światem, którego nie rozumie i nie chce zrozumieć, bo jest czarny jak smoła, i dlatego ucieka do Katedry, w której próbuje znaleźć sposób na życie tam. Niestety, nie udaje się to, bo mrok zawsze nas dopadnie, tutaj przedstawiony jako światło. Nie zdąża znaleźć sposobu na życie w samotności i pokonanie skutku, który go czeka, nim się nie ziści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones