PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34773}
7,8 172 119
ocen
7,8 10 1 172119
6,9 28
ocen krytyków
Katedra
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Beksiński

ocenił(a) film na 7

Czy tylko mnie się wydaje, że reżyser inspirował się obrazami Zdzisława Beksińskiego?

Mam pytanie

ocenił(a) film na 3

czy ktoś mi wytłumaczy o co w tym dziele chodzi bo może jestem za głupi by zrozumieć to dzieło

na 72 miejsce w rankingu światowym. To istna komedia, że wcale nie perfekcyjny animacyjnie, jak również aspirujący do miana ambitnej metafory fabularnej filmik komputerowy konkuruje tutaj z legendami kinematografii. Niech Pan Bagiński zafunduje widzom 50 minut orgii umysłowej. O wtedy pogadamy.....

nie spojrzałam na rok powstania. Tak przepiękne dzieło w 2002 roku to rzecz godna podziwu. Mroczne elementy inspirowane Beksińskim sprawiają, że animacja jest jeszcze bardziej miła dla oka.

Jeżeli ktoś wzbudza aferę pt. tu nie ma fabuły, albo nudne, bo oceniają opowiadanie nie film to muszę zauważyć, że jednak na treść przekazu składa się coś więcej niż fabuła. Wygląd poszczególnych elementów i moment, w którym są wyróżnione. Sama forma tej katedry i jej budowa - katedra gotycka, już mówi sama za siebie,...

więcej

Czy ocena jakuba debskiego to tak na serio? Ten komentarz z bledem ortograficznym- pokazuje twoj poziom intelektualny, albo jego brak. Jak mozna dac 1* filmowi, ktorego nawet nie chcesz zrozumiec. Moze idz sobie oceniaj avengersow i piranie 3d- tam napewno grafika nie jest brzydka wg ciebie.

Film Katedra

ocenił(a) film na 8

Czy to jest biografia takiego trolla z tego forum?

Majstersztyk.

ocenił(a) film na 10

Ten kto nie rozumie tego dzieła oraz nie pojmuje jego idei niech przeczyta wiersz ,,Notre-Dame" Juliana Przybosia oraz zerknie na obraz ,,Katedra" Beksińskiego.

a właściwie zerżniecie z filmu scen przejścia przez kopalnię Morii, nic ciekawszego w tej animacji komputerowej tutaj nie widzę.

Widzę sporą inspirację pracami Zdzisława Beksińskiego, co trochę zaniżyło moją ocenę, jednak film fajny, dający do myślenia. Widzicie podobieństwo w stylu, czy tylko ja mam takie skojarzenia?

Obydwa dzieła są z tego samego roku. Zastanawiałem się, bo cinematiki, z których Blizzard był kiedyś znany, wyglądają graficznie o wiele lepiej niż Katedra. Czy ma to związek z ilością osób, które nad tym pracowały? Być może, ale z drugiej strony - co mnie to obchodzi?
Biorąć pod uwagę, że cinamtiki nie są TOP, a na...

więcej

Przez przypadek wpierw zamiast oryginału obejrzałam wersję z muzyką skomponowaną przez Alana Buckiego i później byłam nieco rozczarowana oryginałem. Ta muzyka jest niesamowita i daje tej animacji naprawdę wiele.
https://www.youtube.com/watch?v=VbcLWGoP1I4

Profan.

ocenił(a) film na 3

Zawsze lepiej być profanem niż fanem.

O czym mówi ta opowieść?

Katedra czyli ruiny

ocenił(a) film na 9
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Arcydzieło.

ocenił(a) film na 10

Jedna z moich ulubionych animacji krótkometrażowych.
Piękna i niezwykła.

Wygląda obłędnie

użytkownik usunięty

Bagiński ma talent, bez dwóch zdań.

Nieźle

użytkownik usunięty

Jedna z najbardziej przecenianych animacj. Nie ma się co dziwić w końcu Polak też by ciał coś dobrego a swojego.

Zna ktoś może podobne filmy krótkometrażowe(lub dłuższe), nie chodzi mi tu nawet o tematykę ale o bardzo dobry styl wykonania ??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones