PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34773}
7,8 171 959
ocen
7,8 10 1 171959
6,8 27
ocen krytyków
Katedra
powrót do forum filmu Katedra

Widzę sporą inspirację pracami Zdzisława Beksińskiego, co trochę zaniżyło moją ocenę, jednak film fajny, dający do myślenia. Widzicie podobieństwo w stylu, czy tylko ja mam takie skojarzenia?

ocenił(a) film na 9
elle56

Nie tylko Tobie "Katedra" kojarzy się z twórczością Zdzisława Beksińskiego, mi także. Ja uważam to za zaletę, ale każdy ma inny gust...

ocenił(a) film na 7
elle56

Moment kiedy wchodzi do Katedry i oświetla ją jest żywcem wyjęty z Władcy pierścieni. Zarówno sposób oświetlenia jak i wnętrze są bardzo podobne do sceny w której Gandalf uciekając z przyjaciółmi przed Orkami oświetla Morię. Całość fajna, ale to podobieństwo troszkę mnie zniesmaczyło. Dlatego 7.

martwazazycia

Zbieg okoliczności, że te sceny są bliźniaczo podobne. Drużyna pierścienia miała w Polsce premierę w lutym 2002, a Katedra w marcu 2002. Bagiński tworzył Katedrę 3 lata, więc nie ma szans, że obejrzał film Jacksona przed rozpoczęciem swojego projektu.

elle56

Również miałam takie skojarzenie. Być może to przypadek, ale styl żywcem ściągnięty z prac tego świetnego malarza.

użytkownik usunięty
elle56

W co w tym jest takiego "dającego do myślenia"?

użytkownik usunięty

Do myślenia raczej nic, bardziej wątek "katedry" jest ciekawy.
Film robi wrażenie, pod względem wykonania, jak i interpretacji.
Kawał dobrej roboty odwalił Tomasz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones