PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34773}
7,8 171 965
ocen
7,8 10 1 171965
6,8 27
ocen krytyków
Katedra
powrót do forum filmu Katedra

nie spojrzałam na rok powstania. Tak przepiękne dzieło w 2002 roku to rzecz godna podziwu. Mroczne elementy inspirowane Beksińskim sprawiają, że animacja jest jeszcze bardziej miła dla oka.

ocenił(a) film na 6
Vichan

Oczywiście, oglądając tę animację dziś należy pamiętać, że powstała 13 (!!!) lat temu. przypomnieć sobie ile się wówczas miało lat i jak wyglądały np gry komputerowe:) wtedy zrobi wrażenie, boi na dzisiejsze realia to animacja już przestarzała.

ocenił(a) film na 6
Vichan

choć muszę trochę sprostować-własnie zdałam sobie sprawę , że pierwszy władca pierścieni powstał rok wczesniej...

dzikudzina

Pamiętajmy że nad władcą pierścieni pracowała cała rzesza ludzi. Mnóstwo grafików i animatorów. Tutaj animacja jest dziełem jednej osoby.

ocenił(a) film na 9
dzikudzina

Autor rozpoczął prace w 1999 roku. Zajęło mu to aż 3 lata, bo zmagał się z tym sam jeden bez specjalnych środków. Pamiętam, że już mniej więcej w połowie tego projektu mówiło się, że jego wysiłek jest coraz bardziej deprecjonowany przez postęp technologii i oprogramowania. Że to, co niedawno było rewelacją, staje się nieomal powszechne.
Ale i tak nawet po ponad 15 latach obraz wygląda imponująco i mierzyć mogą się z nim jedynie wielcy.

ocenił(a) film na 9
Vichan

Jak oglądałam to dawno temu jako dziecko to pamiętam że ta animacja zrobiła na mnie MEGA wrażenie o czym świadczy chociażby fakt że nadal to pamiętam po tylu latach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones