PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34773}
7,8 172 066
ocen
7,8 10 1 172066
6,9 28
ocen krytyków
Katedra
powrót do forum filmu Katedra

Ta krótkometrażówka ma z opowiadaniem tyle wspólnego, że równie dobrze mogłaby być wzorowana na czymkolwiek innym. Brak tu nawiązania do wszytkich rzeczy, które są kwintesencja opowiadania - wyobrażeniem koscioła przyszłości, futurystycznej technologii i turystyki i głównego bohatera - księdza.
Jakbym zrobił animację o kręceniu kiełbasy na asteroidzie to też była by wzorowana na Dukaju?

ocenił(a) film na 6
Gew

Ponieważ mam problem z edycją, to napiszę tu:
Jedyne co moge powiedzieć, że łączy ten filmik z tekstem pisanym to umiejscowienie - jest dosć podobne, ale sam pomysł zaminiania się w kamień [a raczej żywokryst], ale ten pomysł można znaleźć u masy innych autorów. Jednak jest to zbyt mało, by mówić, że krótkometrażówka "jest na podstawie"-, a raczej "pomysł powstal po przeczytaniu" "Katedry'.

ocenił(a) film na 10
Gew

w niektórych opisach spotykałem się z określeniem "na podstawie opowiadania Dukaja", a gdzie indziej "inspirowane opowiadaniem Dukaja". Myślę, że każdy kto czytał "W kraju niewiernych", zauważy że zawiera wiele elementów, które po swojemu wykorzystuje Bagiński w "Katedrze", natomiast bezpośredniego wykorzystania opowiadania praktycznie tu nimo. Można się czepiać zatem dziennikarzy, którzy nie rozróżniają tych dwóch określeń :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones