PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34773}
7,8 172 067
ocen
7,8 10 1 172067
6,9 28
ocen krytyków
Katedra
powrót do forum filmu Katedra

hmm

ocenił(a) film na 9

Czytając niektóre komentarze tutaj, pojawił się na mojej twarzy uśmiech, bynajmniej nie z sympatii i zgodności co do ich treści.
Ludzie oczekują od tej starej animacji cudów. Nie wiedzą ile trzeba poświecić czasu i jaka to ogromna robota stworzyć coś takiego i to w trójwymiarze. Porównują ją z grami (które są tworzone przez ekipy), czy nawet piszą o tym, ze ocena jest kupiona :D. To jest śmieszne. Można co prawda doczepić się do ruchu postaci, który jest miejscami drętwy, ale jak na jedną osobę tworzącą to dzieło przez trzy lata to naprawdę wielki szacunek. To rodzaj filmu, a raczej animacji, której nie da się ocenić pod względem treści, szukać fabuły. To jest praca, dla każdego będzie widziana inaczej.

p.s nie jestem opłacony przez pana Tomasza, czy z rodziny, po prostu interesuje się grafiką komputerową i animacją. (miałem napisać podobny post, ale okazało się że przy jego pisaniu byłem wylogowany, tak więc jeśli się pojawi, to przepraszam za dubel.)

ocenił(a) film na 7
MiecioS

Całkowicie się z Tobą zgadzam.
To praca którą należy oceniać głównie ze strony technicznej. Mówinie, że film jest słaby bo nie ma w nim akcji, albo - co mnie osobiście rozbawiło - 'jest za krótki' to jak stwierdzenie, że 'Johnny got his gun' Daltona Trumbo to marny film klasy b dlatego, że właściwie nie ma efektów specjalnych, obraz jest czarno-biały a to, że pozostawili przy życiu człowieka bez rąk, nóg i twarzy nie przeprowadzając na nim żadnych mrocznych eksperymentów - naciągane, no i ten śmieszny namiocik na twarzy...

P.S.: mnie, niestety (wzdycha głęboko i bardzo smutno), też nikt nie opłaca.

użytkownik usunięty
MiecioS

Skoro przy katedrze trzeba poświecić tyle dużo czasu, to ile czasu trwały prace nad 10 krotnie dłuższy i bardziej perfekcyjnym Shrekiem

ocenił(a) film na 8

Proszę... przeczytaj ten wywiad --> http://portalwiedzy.onet.pl/125300,,,,katedra,haslo.html i wyciągnij wnioski sam. Mam nadzieję, że zrozumiesz, że porównywanie "Katedry" do "Shreka" (bardziej perfekcyjnego) jest jak najbardziej idiotycznym pomysłem.
Tutaj dla porównania (użyj w końcu Google - nie gryzie!!!) --> http://www.digitalmediafx.com/Shrek/shrekfaq.html
"Q: How many people worked on Shrek?
A: Over 275 people - including computer animators, software developers, and engineers - spent three years to create Shrek. "

Przybliżyło trochę temat??? Załapałeś??? Cool!!!
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones