PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271956}
6,8 221 957
ocen
6,8 10 1 221957
5,5 32
oceny krytyków
Katyń
powrót do forum filmu Katyń

Katyń - Golgota wschodu, miejsce ludobójstwa na polskich oficerach przez oficerów NKWD. Miejsce gdzie 70 lat później życie oddali Polacy chcący upamiętnić zamordowanych na nieludzkiej ziemi. Cześć pamięci poległym w 1940 i 2010. Moje refleksje na temat zmarłych 10 kwietnia 2010 roku: "Pragnęli prawdy o polskiej krwi, przelanej krwi - gdy jej częścią nagle stał się każdy z nich".

A muzyka do filmu - z pewnością pod Bożym natchnieniem.

Posłuchajcie tylko motywu przewodniego do filmu Krzysztofa Pendereckiego.

Mistrzostwo świata, perfekcyjnie dobrana strona muzyczna do zdarzeń przedstawionych w filmie i.... jak się później okazała tego co stało się 70 lat później.

ocenił(a) film na 4
poland7

Każdy Polak powinien wiedzieć, że wrak samolotu to nie pole chwały, dyrygowanie pilotem to głupota, a pośmiertne idealizowanie kiepskiego prezydenta to idiotyzm.

ocenił(a) film na 8
Auley

Jest to forum filmowe, dlatego nie będę tu rozprawiał o polityce.

ocenił(a) film na 4
poland7

Trzeba było do niej nie nawiązywać...

ocenił(a) film na 8
Auley

Jednak moje nawiązanie było czysto sentymentalne aby nie napisać historyczne, nie miało ani cienia nawiązania do bieżącej polityki.

ocenił(a) film na 6
Auley

http://www.freewebs.com/calitorial/Don__t_feed_the_Troll.jpg

no chyba, że kolega tak na poważnie to lol :)

poland7

Pięknie napisane i proszę się nie przejmować wpisami yntelygentów typu Auley...Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
wiktorpoczta

Dziękuję za te słowa. Generalnie nie potrzebuję na forum filmowym przepychanek czy dyskusji z tymi jak to Pan napisał "yntelygentami". Dla mnie samo sformułowanie jak rozumiem graniczące z pewnością: "dyrygowanie pilotami" świadczy o tej rzekomej "yntelygencji". Jak na razie po miesiącach usilnych starań nie przedstawiono jakiegokolwiek dowodu na to by piloci działali pod czyimś naciskiem (w domyśle ŚP Prezydenta), a nie brakuje w tym kraju ludzi którym bardzo łatwo przychodzi pomawiać zmarłych. Serdecznie pozdrawiam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Marik1234

Za przepełnione kalumnią i podłością sformułowanie bardziej przypominające bełkot: "Kolejny Pisodailny troll chce udowodnić że Ruscy zestrzelili Tupolew 10 kwietnia tak jak zestrzelili południowo koreański samolot na Sachalinie", nie dostrzegam najmniejszego sensu prowadzenia z tobą jakiejkolwiek dyskusji.

ocenił(a) film na 7
poland7

Ale idiotyzmem jest mieszanie katolicyzmu z patriotyzmem.

ocenił(a) film na 8
Marik1234

Tylko szkoda, że ty idiotyzmu nie dostrzegasz w swoich pełnych jadu i oszczerstw opiniach wyrażanych na forum filmowym.

ocenił(a) film na 7
poland7

A ty nie dostrzegasz że katole rżną z pieniędzy podatników ale podatków sami nie płacą. Powinni ich opodatkować, wtedy dowiemy się ile jest prawdziwych wyznawców, stawiam że co najwyżej 10%.

ocenił(a) film na 8
Marik1234

Idź ty z tymi postulatami do Ruchu jednego pana którego nazwiska nawet nie chcę napisać, a nie na forum filmowe. Co to mnie w ogóle obchodzi do groma jasnego? Rosną temu panu słupki poparcia od walki z Kościołem? Nie zauważyłem, wręcz przeciwnie.

ocenił(a) film na 7
poland7

Nie mam zamiaru głosować na tego pajaca Palikmiota i jego poplecznika Biedronia. Ale mam wrażenie że tacy pseudopatrioci chcą zrobić z Lecha jakiegoś Boga.

ocenił(a) film na 7
Marik1234

Żadne Bóg, po prostu to był bardzo mądry i inteligenty facet z jajami, który jako ostatni z bratem chcieli dobrze dla tego kraju. Nic ponad to, ale Polacy jak zawsze lubią jak jest im gorzej więc wybrali to gówno jakie wybrali i od 5 lat plują sobie w brodę, ale i tak pewnie nadal zagłosują na gestaPO bo POlacy do niestety niededukowani debile.

ocenił(a) film na 8
Cobra_Choke

Tylko o jedno Ciebie proszę, nie generalizuj dumnego określenia "Polacy" (chodzi mi o cytat: "Polacy jak zawsze lubią jak jest im gorzej"). Nie można każdego do jednego wora wrzucić.

ocenił(a) film na 7
poland7

Przepraszam, masz rację, źle napisałem. Chciałem napisać ''POlacy'' bo inteligentny człowiek nigdy nie będzie chciał zrobić sobie krzywdy, to może zrobić tylko ktoś nieświadomy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones