Coffee and Cigarettes

1 godz. 36 min.
7,6 66 330
ocen
7,6 10 66330
39 195
chce zobaczyć
7,3 22
oceny krytyków
{"rate":7.318182,"count":22}
{"type":"film","id":110812,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Coffee+and+Cigarettes-2003-110812/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Kawa i papierosy
 • bornstubborn ocenił(a) ten film na: 8

  Poniżej zamieszczam autentyczną mini recenzję z Gościa Niedzielnego 26:
  "Większość Polaków pije kawę, niektórzy palą papierosy. Ale żeby obejrzeć film Jima Jarmuscha trzeba dodatkowo uwielbiać się nudzić. Inaczej trudno będzie znieść zapis 11 spotkań towarzyskich, odbywających się w tej samej zadymionej knajpie. W konwersacji uczestniczy ogółem 26 osób. Rozmawiają o lodach na kofeinie, międzywojennym Paryżu, parzeniu angielskiej herbaty itd. Jedyna wartość tych podobno dowcipnych epizodów polega na tym, że po seansie widz ma serdecznie dosyć kawy. I co najmniej na kilka godzin rzuca palenie."
  Wszystkich fanów JJ (niekoniecznie zniechęconych powyższą recenzją) zapraszam do TVP Kultura w środę 1.07.2015 na godzinę (jakżeby inną) 23:10.
  Pozdrowienia

 • gusia0791 ocenił(a) ten film na: 9

  bornstubborn pomijając całą recenzję (która jest niewarta komentarza nawet), znalazłam błąd merytoryczny! "w tej samej zadymionej knajpie", ciekawe :)

 • chrisziyo ocenił(a) ten film na: 9

  gusia0791 To nie błąd tylko metafora, która oznacza że miejsca akcji chociaż różne odgrywały rolę tej samej figury literackiej.

 • jose_mourinho88 ocenił(a) ten film na: 6

  bornstubborn recenzje wencela z Gościa niedzielnego są kultowe.

 • bornstubborn Czy, skoro uznaję, że recenzja ta opisuje mistrzowsko odczucia widza, zostanie mi przylepiona etykieta fana "Gościa Niedzielnego"?

 • bornstubborn Co jak co ale ja się zgadzam z tą recenzją choćby to było napisane w Fakcie, Pani domu, Bravo czy Wyborczej- widziałam ów dzieło i wiem co mówię :)

 • bornstubborn Co jak co ale ja się zgadzam z tą recenzją choćby to było napisane w Fakcie, Pani domu, Bravo czy Wyborczej- widziałam ów dzieło i wiem co mówię :)

 • May_daisy ocenił(a) ten film na: 9

  bornstubborn Ja uwielbiam się nudzić, kawę kocham wciąż tak samo i chętnie bym zapaliła w tym momencie. Według mnie, film jest wspaniały. Miejscami nawet komiczny. Podoba mi się taki leniwy klimat. Oglądając zapominasz o otaczającym Cię świecie i przenosisz się do tej zadymionej knajpy, gdzie wszystko wydaje się lepsze. Co tu dużo mówić, dla mnie film rewelacyjny i zapewne jeszcze do niego wrócę!

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 9

  bornstubborn Hahaha nie ma co rozbawiła mnie ta "recenzja" :D