PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=517114}

Kieł

Kynodontas
7,1 44 770
ocen
7,1 10 1 44770
7,5 31
ocen krytyków
Kieł
powrót do forum filmu Kieł

Nie dlatego że jest obrzydliwy czy cokolwiek - to był sens filmu, trudno że niektórzy tego nie zrozumieli. Ten film jest beznadziejny bo jest nudny i nie ma zakończenia - i uważam że to albo przykład arogancji reżysera/scenarzysty, albo brak talentu.

W ogóle, ten nurt kina europejskiego istnieje chyba tylko żeby wpasować się w gusta w Cannes. Nudne statyczne ujęcia, brak narracji, wizualnie nieciekawie - nazwijcie to SZtuką, jaaasne.

Chciałem dowiedzieć się dlaczego rodzice prowadzą ten eksperyment. Do czego dążą. Co chcą osiągnąć i kim są. I co się stanie jak dzieci wyjdą do prawdziwego świata. Film nie dał mi tych odpowiedzi i skończył się w momencie kiedy powinno się kończyć wprowadzenie - pierwsze pół godziny. I co niby - mam sam sobie interpretować odpowiedzi na te pytania? Bardziej wydaje mi się że twórcy nie mieli pomysłu na odpowiedzi i zadowolili się wzniośle brzmiącym "studium przemocy i wychowania"

ocenił(a) film na 5
zombiecamel

Mimo wszystko, doceniam warstwę psychologiczną i pomysł eksperymentu, cały koncept wychowania poza społeczeństwem i z fałszywą leksyką. Co więcej - było to w jakiś sposób nawet wiarygodne. Kto wie, czy nie istnieją naprawdę rodziny takich socjopatycznych psychologów, którzy traktują swoje potomstwo jako udany żart

ocenił(a) film na 8
zombiecamel

może o to własnie chodziło reżyserowi żeby ruszyć łbem i zadać sobie pewne pytania a nie zapodawać prostą, choć dość posraną historyjke o dziewczynie uciekającej z "dysfunkcyjnego" domu? :)

widać nie było istotą filmu dlaczego starzy tak postępują, inaczej reżyser by to chyba wyjasnił, nie?

a film z tego co pamiętam, posiadał zakończenie - skończył się po półtorej godziny czy coś koło tego

ocenił(a) film na 2
zombiecamel

W pełni się z Tobą zgadzam. Najgorsze były dłużyzny, ujęcie pokazujące w końcówce bagażnik czy kamera z tyłu za idącą dziewczyną. W tym filmie w ogóle niema akcji, niby coś tam się dzieje, no bo temat bardzo ciekawy i można powiedzieć, że wciąga ale jednak na koniec zostaje zbyt wiele niedopowiedzeń.
Zdecydowanie nie polecam.

ocenił(a) film na 5
zombiecamel

Mam bardzo podobne odczucia na temat tego filmu... I zastanawiam się też, na ile go ocenić. Nie jest to film wybitny, bo tak jak piszesz, nie ma zakończenia, kończy się w momencie, w którym powinno zakończyć się wprowadzenie oraz jest nudnawy. Daje jednak do myślenia, ma w sobie jakiś (porządnie zmarnowany) potencjał. Zastanawiam się między 5 a 6.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones