PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787990}

Kiedy się pojawiłaś

Then Came You
6,8 9 787
ocen
6,8 10 1 9787
4,7 3
oceny krytyków
Kiedy się pojawiłaś
powrót do forum filmu Kiedy się pojawiłaś

...które mogą być albo zaskakująco świetne, albo banalne do bólu. Zwiastun jest nawet zachęcający, ale kolejny film o śmiertelnie chorej nastolatce? Nie pamiętam już kiedy obejrzałem dobry film z podobną tematyką.

Tak czy inaczej, po maratonie z genialnym serialem "Sex Education" wciąż mam niedosyt Asy Butterfielda więc na 100% wybiorę się na ten film do kina.

zachariasz_xxx

Manic Pixie Cancer Girl #147

zachariasz_xxx

Zwiastun opowiada za dużo.
O ile bohaterowie są wyraziści już na tym krótkim materiale, tak cała fabuła wydaje się typowa i sztampowa. Trochę jak taka słodsza wersja "Silver Lining Playbook", ale ze smutnym zakończeniem. Oczywiście, takie filmy działają i świetnie oczyszczają z emocji i myśli, ale nie wiem, po co miałbym oglądać dwugodzinny film, skoro podobny efekt miałem podczas 3-minutowego trailera. Nie cierpię tego, co robią filmom zwiastuny.

pantrupek

film trwa chyba 1,5 h... Silver Linings Playbook to wyjątkowo banalny i nudny film z przesłodzonym zakończeniem, a właściwie film z bardzo dobrym początkiem i totalnie zmarnowanym potencjałem przez skopaną drugą połowę filmu, zatem mam nadzieję, że Then Came You ma jak najmniej wspólnego ze wspomnianym przez ciebie filmem...

a co do zwiastunu, to już go kompletnie nie pamiętam (widziałam z jakiś miesiąc czy dwa miesiące temu), więc nie wydaje mi się, żeby miał zbyt wiele zdradzać, zresztą tego rodzaju filmy są zazwyczaj do siebie bardzo podobne, a i tak zawsze znajdzie się publiczność, która z przyjemnością je obejrzy, pochlipie sobie na zakończeniu i poczuje się lepiej, wychodząc z kina z przekonaniem, że życie jest piękne i należy je doceniać ;)

zachariasz_xxx

Jeśli chodzi o całkiem dobry film ‚z chorobą w tle’ to zdecydowanie „Earl i ja, i umierająca dziewczyna” :)

Wicionator

Ja natomiast polecam "Instrukcji nie załączono" - wspaniały film, choroba jest to tylko wspomniana, dopiero od któregoś momentu rzutuje na fabule. Rok czy dwa lata temu powstała francuska wersja z Omarem Sy, ale meksykański oryginał zdecydowanie lepszy!

palenaj

Ykhym. Taki trochę spoiler dla tych co nie słyszeli wcześniej o tym filmie. Ja akurat obejrzałem obie wersje i uważam, że francuska tj. "Jutro będziemy szczęśliwi" z Omare Sy'em jest o niebo lepsza no ale to już kwestia gustu.

Wicionator

Oo, no tak! Jak pisałem wcześniej, nie pamiętam już kiedy dawno oglądałem dobry film z taką tematyką. "Earl, ja i umierająca dziewczyna" oglądałem kilka lat temu i bardzo mi się podobał. Teraz jak mi o nim przypomniałeś/aś muszę Ci przyklasnąć :) Niewiele z niego pamiętam (pomijając świetną tytułową obsadę), więc bardzo chętnie go sobie odświeżę. Dziękuje Ci bardzo :)

zachariasz_xxx

Łaś :D nie ma za co, miłego seansu; tez planuje go sobie odświeżyć w najbliższym czasie :)

zachariasz_xxx

ze swojej strony polecam "Now Is Good" z Dakotą Fannigan i wcześniej już wspomniane "Me and Earl and the Dying Girl". dowód na to, że filmy o chorych, umierających nastolatkach nie koniecznie muszą być tandetne i przewidywalne do bólu. oba filmy są fantastyczne, świetnie zagrane i bardzo wzruszające.

natomiast szerokim łukiem radzę omijać - o ile już nie masz za sobą - "A Fault In Our Stars" i "My Sister Keeper". najgorsze książkowe ekranizacje EVER.

isobel

Dziękuje za rekomendację - o tym pierwszym tytule wcześniej nie słyszałem i bardzo chętnie w wolnym czasie sobie go obejrzę :) Niestety "Gwiazd naszych wina" mam już za sobą. Też mi się nie podobał. Ale spokojnie - "Bez mojej zgody" nie mam najmniejszego zamiaru oglądać: już mnie wcześniej ostrzegano, że lepiej przeczytać książkę a filmu w ogóle nie tykać.

ocenił(a) film na 4
isobel

no właśnie, temat oklepany do bólu, i szczerze nie ma w nim nic odkrywczego.

już imo "gwiazd naszych wina" dało się spokojnie obejrzeć, a ten to taki filmik w stylu klasyka lat '90 kategorii C.
( w sensie oceniając gwiazdy w oderwaniu od książki, jako po prostu film).

ocenił(a) film na 7
zachariasz_xxx

Z "tych filmów" jak dla mnie najlepsze są: My Life Without Me, Restless, Now is Good . Then Came You też daje radę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones