PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105575}

Kill Bill 2

Kill Bill: Vol. 2
7,4 234 485
ocen
7,4 10 1 234485
7,3 36
ocen krytyków
Kill Bill 2
powrót do forum filmu Kill Bill 2

Czy to jest film o nieszczęśliwej miłości? Trudnym, zawiłym, złożonym uczuciu Czarnej Mamby i Billa? Relacji Mistrz - Wyznawczyni? A może to gatunkowy eksperyment Quentina Tarantino? Karykatura, która zaczerpnęła zarówno z legendy filmów wuxia jak i romantycznej mitologii Dzikiego Zachodu. Filmów drogi i filmów zemsty. A może to podświadomy pomnik doskonałego tutaj Michaela Madsena (Grzechotnik) Okrutnego i zgorzkniałego, pozbawionego wiary i idei ale gotowego do konfrontacji. A może to po prostu film z monumentalną muzyką, charakterystycznym obrazem i dziką narracją? Pewnie wszystkiego po trochu. Trzeba koniecznie obejrzeć. W spokoju, bez pośpiechu. Dając się ufnie prowadzić historii i nastrojowi..

ocenił(a) film na 10
Gregory_deVar

Też jestem zdania, że to pomnik Michaela Madsena. To chyba najlepsza jego rola. Ze wszystkich postaci on był tą najciekawszą, spokojnie można go nawet polubić zwłaszcza, że nie był do końca zły i w porównaniu do całej reszty nie kierowała nim chęć zabijania.

ocenił(a) film na 8
Gregory_deVar

O mój Thorze, myślałem, że tylko ja odbieram KB2 jako podświadomą (?) spłatę długu wobec Madsena za genialny występ w "Pieskach". Uwielbiam Madsena i tu aż rzuca się w oczy, jak pięknie jest celebrowany ze swoją nonszalancką urodą i tym łobuzersko-wisielczym sposobem bycia. Otoczenie, kostium, i to jak pokazuje go kamera Richardsona - kwintesencja współczesnego Dzikiego Zachodu, i Madsen pasuje tam jak nikt. W ogóle KB2 bardziej mi podchodzi emocjonalnie niż KB1 ze względu na to, że to najbardziej westernowy film Tarantino (tak, tak, bardziej niż "Django" i "Ósemka"), w dodatku z wyraźną (choć nie dominującą) domieszką sosu spaghetti m.in. w postaci muzyki. Jak KB1, przy swojej warsztatowej perfekcji, jest dla mnie ciężkostrawny, bo przyprawiony nie w moim guście (nie przepadam wschodnim kinem zemsty), to tutaj i tempo i klimat i bogactwo dialogów i mnożenie niuansów nieobecnych w jedynce - wszystko gra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones