2 godz. 14 min.
7,0 132
oceny
7,0 10 132
130
chce zobaczyć
{"type":"film","id":817390,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Kingdom-2019-817390/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Kingdom
  • Zaskakująco dobrze (bo wojna, nawet w starożytnym kostiumie, to nie są moje klimaty) oglądało mi się ten film, a trafiłam na niego przypadkowo, gdy przeglądałam dorobek kompozytora genialnej muzyki do "Bleach", Yutaki Yamady i grupy One Ok Rock. Spójna fabuła, przepiękne zdjęcia z doskonale skadrowanymi ujęciami, świetna scenografia i epicka muzyka, w punkt trafione kreacje aktorskie - całość składa się na pasjonujące widowisko.

    Kento Yamazaki dobrze przygotował się do swojej roli nieokrzesanego wieśniaka (jest jak postać wyjęta z "Siedmiu samurajów" - co, jak zorientowałam się, czytając komentarze, przeszkadzało niektórym widzom w odbiorze filmu, uważającym, że Shin jest przesadzony, zbyt krzykliwy, zbyt emocjonalny) i bardzo napracował się fizycznie na planie. Bardzo podobał mi się też Takao Osawa jako generał Ouki.

    "Kingdom" zaplanowano jako trylogię i szczerze mówiąc dawno nie czekałam na dalsze części filmu tak niecierpliwie jak w jego przypadku.

  • ACCb Śledząc poczynania bohaterów w mandze i anime,przy okazji dowiadując się że istnieje ekranizacja z zamysłem trylogii,..... Serduszko się raduje ❤️

  • Xin_Shin Gdzie można obejrzeć ten film bo nigdzie nie mogę znaleźć ?;/