PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1140}
7,3 100 891
ocen
7,3 10 1 100891
7,0 20
ocen krytyków
Kingsajz
powrót do forum filmu Kingsajz

Historia i postacie w tym filmie są trywialne. Wszystko czarno - białe, karty wyłożone od początku na stół. Zero budowania postaci, wrzucone kilka stereotypów i hej, jakoś to będzie.
Zagrywki na zasadzie deus ex machiny (wyjaśniono w filmie skąd ta telepatia pomiędzy głównym bohaterem i "chemikiem"?)
Kilka fajnych scen, przy których można sie uśmiechnąć, jednak w dużej mierze podstarzały slapstick

Ale nie miałbym wiele przeciwko do, binarnej gry aktorskiej i postaci, oraz dziecinnej, dziurawej historii - gdyby był to film dla dzieci, albo chociaż też, na równi z dorosłymi - do nich skierowany.
Coś jak animacje Pixara - dzieciak się ubawi a i dorosły znajdzie coś dla siebie.
Ale Kingsajz taki nie jest. Przeczy temu erotyka i wyraźnie nacechowane napięciem seksualnym sceny.

Skoro jest zbyt trywialny dla dorosłych, a za to zbyt roznegliżowany dla dzieci, do kogo zatem jest skierowany?
Moim zdaniem zdecydowanie nie przeszedł próby czasu. W przeciwieństwie do efektów - są świetne na równi ze zdjęciami i gdybym miał go komuś polecić, to głównie ze względu na nie - naprawdę, są świetne.

No i fanom Kasi Figury, też z czystym sumieniem polecam.

ocenił(a) film na 5
Wayfarer17

i żeby nie było, bo jestem pewny, że ktoś to napisze - tak, załapałem ówczesne "antysystemowe" alegorie.
Okładały mnie bezwstydnie po głowie od samego początku.

Wayfarer17

I tak to właśnie miało wyglądać.
Brutalne flekowanie komuny i PRLu, pod płaszczykiem niewinnej opowiastki o krasnalach.
Kto miał skumać ten skumał, reszta - do łopaty ...

ocenił(a) film na 5
1974

A przeczytałeś przyjacielu mój drugi komentarz, który jest zaraz pod tym pierwszym?

użytkownik usunięty
Wayfarer17

Bzdura. Ja oglądałem film jako dziecko i w ogóle nie zwróciłem uwagi na żadne "napięcia".

Wayfarer17

W zasadzie zgodzę się z każdym zdaniem. Miałem dokładnie takie same odczucia podczas seansu. Jak się będę chciał pośmiać z komuny to obejrzę coś od Barei. Tutaj niestety odbiór psuje mi wszechobecny infantylizm.

ocenił(a) film na 10
Morbid86

Spodziewaliście się politycznego psychologicznego thrillera

ocenił(a) film na 10
Foggy_2

Naprawdę, ten film miał właśnie taki być. Infantylizm właśnie. To komedia ludzie, świetna zresztą. Pomysł, sama scenografia i ile ludzkiej pracy. Znacie drugi taki film na świecie który by w taki sposób pokazywał krasnoludki? Będę bronił pazurami ;)

ocenił(a) film na 9
Foggy_2

fakt, obejrzałam kolejny raz po 30 latach i stwierdzam że jest świetny, a teraz do tego staje się "klasykiem". Zmieniłam po latach ocene z 6 na 9. :)))
A skąd pomysł że miałby być dla dzieci??? i to porównanie z toy story ??!!!wtf?

Wayfarer17

Za dzieciaka to był fantastyczny film,teraz odpaliłem na końcówkę i nie przyszło mi do łba przełączyć na co innego. Sentymencik jest. To wystarczy.

ocenił(a) film na 8
Wayfarer17

''Kingsajz dla każdego'' najwyraźniej nie dla każdego : )
W sumie między innymi i o to walczyli Polococtowcy, żeby nie wszystko musiało się nam podobać.
Mój opór budzi tylko to rozważanie, do kogo skierowany jest film. Skąd w ogóle myśl, że mogłoby to być dla dzieci. Naprawdę Szuflandia, kostium krasnoludka, tak to determinują ?!
Śmiało można powiedzieć, że Machulski wręcz specjalizuje się w tworzeniu odrębnych, czasami wręcz fantastycznych światów, które jednocześnie czerpią i pewnym stopniu komentują rzeczywistość dookoła. ''Kingsajz'' to właśnie jeden z takich światów, ale przede wszystkim komedia.
A to, że nie zbyt skomplikowanie, czy tez nawet trywialnie jest to wyłożone, jak sugerujesz . Bez przesady, tak do tego podchodząc trzeba by przy połowie filmów zastanowić się, czy aby przypadkiem w takim razie nie są dla młodszej publiczności. Taki ''1917'' to zdecydowanie góra dla klas 5-tych , no gdyby nie to turpistyczne zacięcie i przemoc : )

ocenił(a) film na 9
sebastian99

w punkt

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones