The Curse of Styria

1 godz. 39 min.
4,2 1 446
ocen
4,2 10 1446
838
chce zobaczyć
{"type":"film","id":608069,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Curse+of+Styria-2014-608069/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Klątwa Styrii
 • PorwaneTrampki ocenił(a) ten film na: 3

  I tyle by wystarczyło na temat tej produkcji. Klimat był niewątpliwie unikatowy, gęsty i ciężki, a Carmilla jak i Lara dobrze odegrały swoje role. Jednak po mniej więcej 3/4 filmu ów nastrój gdzieś umykał i im bliżej było końca tym robiło się coraz szkaradniej. A szkoda, bo był potencjał i gdyby tylko do końca pozostawiono wokół Styrii woalkę tajemnicy to byłaby 6 a może nawet i 7.

 • PorwaneTrampki Na końcu Carmille czy nie bo mi się firm urwał (niedociągnięty) a źródło znikło

 • katarzyna_czyzyk Zabijają ?

 • PorwaneTrampki ocenił(a) ten film na: 3

  katarzyna_czyzyk Ciężko stwierdzić, bo ten wątek nie był do końca wytłumaczony- w bodajże połowie filmu Carmilla podcięła sobie gardło, więc moglibyśmy założyć, że umarła i tyle, ale potem znowu się przewija na ekranie. Nikt jej nie zabił powtórnie na końcu, wydaje mi się, że była istotą, która snuła się po różnych tego typu miejscach i szukała niewinnych duszyczek, więc można by było z kolei założyć, że jest nieśmiertelna, ale to tylko przypuszczenia, twórcy zostawili nam otwartą furtkę do interpretacji.

 • Savathus666 ocenił(a) ten film na: 7

  PorwaneTrampki Mylisz się, wątek Carmilli został całkiem nieźle wyjaśniony i domknięty.

  !!!!!!!! U W A G A SPOILER !!!!!!!

  Carmilla była sierotą wykorzystywaną przez miejscowych mężczyzn, głównie przez oficera.Popełniła samobójstwo podcinając sobie gardło, po czym wróciła jako krwiożercza wampirzyca/strzyga/bruxa czy jak ją tam nazwać.Dało to początek następnym samobójstwom wśród okolicznych dziewcząt.Miejscowi odkopywali ciała pochowanych samobójczyń, aby odciąć im głowy i spalić ciała, mając nadzieję zatrzymać "epidemię", jednak nie wiedzieli, że to Carmilla jest "pacjentem zero".Ostatecznie jeden z miejscowych odnajduje ciało Carmilli i odcina jej głowę, kończąc tym samym (prawdopodobnie) "epidemię".Niewiadomą jest natomiast co się dalej działo z istotą powstałą po śmierci Carmilli.