PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658350}

Klątwa laleczki Chucky

Curse of Chucky
4,8 12 185
ocen
4,8 10 1 12185
5,0 3
oceny krytyków
Klątwa laleczki Chucky
powrót do forum filmu Klątwa laleczki Chucky

Zabawa jak ta lala

ocenił(a) film na 5

Nie jestem fanem "Laleczki Chucky" jako serii. O ile oryginał wyróżniał się znakomitym klimatem, o tyle kontynuacje wydawały mi się albo zbyt familijne (II, III), albo zwyczajnie głupie (Narzeczona). Dlatego też najnowsza odsłona serii okazuje się być nie lada zaskoczeniem. W pozytywnym tego słowa znaczeniu.
"Klątwa laleczki Chucky" to bezpośrednia kontynuacja pierwszej części, przy czym naszpikowana nawiązaniami do reszty. Twórcy zgrabnie połączyli efekty jakimi dysponują współcześni filmowcy ze scenariuszem w stylu "starej szkoły". Wyszedł z tego slasher który nie jest może olbrzymią rewolucją, ale przyjemnie się go ogląda. Mamy jedno spore zaskoczenie fabularne (wątek romansu), kilka ciętych ripost nawiedzonej lalki i na tyle krwawe sceny, że szybko rozwiewają rodzinny klimat.
Należy się mocne 5. Dotąd chyba najlepszy sequel (chyba bo nie widziałem wszystkich). Ale ostrzegam, warto oglądać z dystansem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones