Film

The Little Rascals

1994 1 godz. 22 min.
6,7 8 494
oceny
6,7 10 8494
1 500
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
{"id":"10581","linkUrl":"/film/Klan+urwis%C3%B3w-1994-10581","alt":"Klan urwisów","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/05/81/10581/7876913.2.jpg"}
Alfalfa podkochuje się w Darli, czym łamie regulamin Klubu Nienawidzących Kobiet, do którego należy. Pozostali członkowie skazują go na "zapomnienie" o dziewczynie. Więcej Mniej

Spanky i jego przyjaciele; członkowie Klubu Nienawidzących Kobiet, odkrywają, że jeden z członków; Alfalfa podkochuje się w Darlii. Przeprowadzają proces i skazują go na karę zapomnienie o Darlii i innych dziewczętach. Alfalfa ma z tym spore kłopoty, zwłaszcza, że nowy, bogaty chłopiec zaczyna podkochiwać się w Darlii. Tymczasem dwajSpanky i jego przyjaciele; członkowie Klubu Nienawidzących Kobiet, odkrywają, że jeden z członków; Alfalfa podkochuje się w Darlii. Przeprowadzają proces i skazują go na karę zapomnienie o Darlii i innych dziewczętach. Alfalfa ma z tym spore kłopoty, zwłaszcza, że nowy, bogaty chłopiec zaczyna podkochiwać się w Darlii. Tymczasem dwaj chłopcy spoza klubu: Butch i Woim kradną samochodzik Klubu, którym dzieciaki chcą wygrać wielki wyścig. Film jest uwspółcześnioną wersją bardzo popularnego przed laty, po części znanego i u nas, długoletniego serialu "The Little Rascals". Główne role odtwarzają tu oczywiście dzieci. W postacie drugoplanowe (głównie rodziców urwisów) wcieliły się jednak takie gwiazdy kina, jak George Wendt, Mel Brooks, Whoopi Goldberg, Lea Thompson, Donald Trump, Daryl Hannah oraz Reba McEntire.

boxoffice
$67 308 282 na świecie
$52 125 282 w USA
$15 183 000 poza USA
na podstawie
Robert Wolterstorff (materiały do scenariusza, historia) / Mike Scott (materiały do scenariusza, historia) / Więcej...
studio
Amblin Entertainment / King World Entertainment / Universal Pictures
data produkcji
1994
tytuł oryg.
The Little Rascals
inne tytuły
Klan urwisów Polska
Więcej...
Zdjęcia do filmu powstały w Los Angeles i Pasadenie (Kalifornia, USA).
Okres zdjęciowy trwał od 11 stycznia do 6 kwietnia 1994 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • wspomnien czar:)

  bogus19733 ocenił(a) film na 10

  Bardzo fajny film, wspominam bardzo fajnie serial produkowany do 1955r., smialismy się z dziecmi do łez

  4
  • Jeden z pierwszych filmów obejrzanych w kinie:) To film dla dzieci. Nie można po nim jechać oglądając z perspektywy lat dwudziestu kilku. Podejrzewam, że szanownych recenzentów Teletubisie też nie zachwycają głębią przesłania, na aktualnym etapie życia:)

  • Banał

   wbm ocenił(a) film na 5

   Moze jestem za stary. Ale dzieci grające dorosłych sa za bardzo sztuczne. Teksty są drętwe. Film widziałem w TV.

  • Klan urwisów.

   Lisowczyk ocenił(a) film na 6

   Film mojego dzieciństwa :) Głupawa i nawet zabawna komedyjka :)

   1
   • "wcieliły się jednak takie gwiazdy kina, jak George Wendt, Mel Brooks, Whoopi Goldberg, Lea Thompson, Donald Trump, Daryl Hannah oraz Reba McEntire"