Mary-Kate Olsen 

Mary Kate Olsen

7,7
2 109 ocen gry aktorskiej
Mary-Kate Olsen
Mary-Kate urodziła się 13 czerwca 1986 roku. Ma siostrę bliźniaczkę Ashley, która jest od niej starsza o 2 minuty i wyższa o 2 centymetry. Bliźniaczki mają jeszcze dwójkę rodzeństwa Elizabeth - młodszą siostrę i Trenta- starszego brata. Z drugiego małżeństwa ojca mają dwójkę młodszego rodzeństwa. Zadebiutowały jako dziewiecio miesięczne niemowlaki w przezabawnym serialu "Pełna chata". Rolę małej Michell grały na zmianę. Jednak zdarzały się odcinki gdzie grały jednocześnie. Później zaczęły kręcić serie przygód "You're invite MK&A..." oraz "The new adventure MK&A...". Zagrały w kilku pełno metrażowych filmach takich jak "Czary-Mary" oraz w wielu innych. Gdy w 1995 roku nakręcono ostatni odcinek "Pełnej Chaty", nikt nie wróżył im wielkiej kariery. Jednak stało się inaczej. Już w 1995 roku wcieliły się w postać Alyssa Callaway i Amanda Lemmon w filmie kinowym "Czy to ty, czy to ja". W 1998 roku nagrały nowy serial "Two of Kind" jednak nie zrobił on takiej furory jak "Pełna Chata". Później nagrano jeszcze kilka filmów pełnometrażowych takich jak "Rzymskie wakacje" czy "Mary-Kate i Ashley: Odlotowa podróż". Bliźniaczki do dziś kręcą filmy, ostatnio do kin wszedł ich najnowszy " Dziewczyny w Nowym Jorku". Dziewczyny mają własną firmę produkującą filmy, nagrały kilka płyt. Produkują kosmetyki oraz linię ubrań nazwaną ich imionami.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 13 czerwca 1986

miejsce urodzenia: Sherman Oaks, Kalifornia, USA

wzrost: 155 cm

mąż Olivier Sarkozy (od 27.11.2015)
Wraz z siostrą Ashley firmuje swoim nazwiskiem linię produktów przeznaczonych dla młodych dziewczyn, w której skład wchodzą m.in. ubrania, meble i kosmetyki.
W 1993 roku wraz z siostrą Ashley miała zagrać w jednym z odcinków serialu "Z archiwum X" opowiadającym o Ewach - klonach, jednak uniemożliwiło im to surowe prawo dotyczące pracujących dzieci. Ostatecznie angaż otrzymały Erika Krievins i Sabrina Krievins
Ma trójkę rodzeństwa: siostrę bliźniaczkę Ashley, młodszą siostrę Elizabeth i starszego brata Trenta. Ma również dwójkę młodszego przyrodniego rodzeństwa: brata Jake i siostrę Taylor.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych