PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810402}

Kler

7,0 200 432
oceny
7,0 10 1 200432
6,7 45
ocen krytyków
Kler
powrót do forum filmu Kler

Dla mnie, gdy ksiądz grany przez Braciaka, przychodzi do szpitala i daje dIecom prezenty. Chłopiec leżący nie cieszy się z prezentu, na co ksiądz pyta się, dlaczego dziecko nie cieszy się z otrzymanego upominku. Bez namysłu chłopiec odpowiada, że dlatego że boi się źe umrze.
Ta scena to dla mnie sedno tego filmu- materialny świat ludzi uświęconych przesłania im ważność posługi i noesienie pomocy duuchowej potrzebującym. Ohydna powierzchowność opakowana w ładny papier sutannyi koloratki.
Scema ta mnie mocno wzruszyła- jak silne jest pragnienie godnego życia.

ocenił(a) film na 8
Kacper36

Gdy ofiara pedofilii opowiada o swoim przypadku biskupom. Widząc ich reakcję, pyta "Co wy robicie?", a oni nie mają na tyle uczciwości, przyzwoitości, żeby zachować się po ludzku.

ocenił(a) film na 10
Kinokio

To prawda. Znakomita scena. Zagłuszanie sumienia na rzecz wymiernego interesu instutucji. Wstrętne, zwierzęce zachowanie. Gdzie tragedia jednego jest niczym w porównaniu do korzyści ogółu.

ocenił(a) film na 7
Kacper36

Wszystkie sceny z biskupem.

ocenił(a) film na 8
Kacper36

Scena przesłuchania dorosłej ofiary księdza-pedofila.

Kacper36

Scena kiedy biskup mówi Lisowskiemu że jest skończony i kościół go nie obroni a Lisowski na to "czyżby prosiaczku?" i kwiczy xD

Miszcz_Pawarotti

towarzyszu prosiaczku:)

użytkownik usunięty
Kacper36

złote, a skromne :D

ocenił(a) film na 8
Kacper36

Sceny z Gajosem (jak ktoś wcześniej napisał) - majstersztyk! Ogólnie duet Gajos - Braciak powinien dostać Oskara za ten film! A scena na komisariacie, gdy Więckiewicz przyznaje się do spowodowania śmiertelnego wypadku, a policjant sprawdza, czy aby jest trzeźwy i usiłuje go pogonić? Też mega.

ocenił(a) film na 10
malamaxi

W ogóle nie zgadzam się, źe Gajos zagrał znakomicie. Powiedziałbym, źe co najwyżej poprawnie. Nie wiem w czym upatrujesz jego genosz, do którego mu brakuje wszystkiego.

Kacper36

Jak Więckiewicz gra na organach i kwestia: " no..... i jest pięknie" coś wspaniałego. Dla mnie genialna kwestia.

Kacper36

Nie zabezpieczałaś się? - Wiara mi nie pozwala

ocenił(a) film na 10
aniaj_fw

Hipokryzja rrządzi kościołem.

ocenił(a) film na 6
aniaj_fw

Popieram! Wg mnie najlepsza scena

ocenił(a) film na 9
Kacper36

Cały film jest dobry, ale w fotel wgniotło mnie ostatnie ujęcie.

użytkownik usunięty
cvana

Oczywiście ostatnia scena, kiedy Kukuła podpala się wśród tłumu, a tłum finalnie formuje się w wielki trójkąt z płonącym Jakubikiem jako okiem w środku. Takie smaczki Smarzowskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones