PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810402}

Kler

7,0 200 828
ocen
7,0 10 1 200828
6,7 47
ocen krytyków
Kler
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Kościół obnażony!

ocenił(a) film na 9

Smarzowski odwalił kawał świetnej roboty! Film jest niczym zrobiony z wycinków gazet, w których jednoznacznie i bezprzecznie przedstawiano kościelne bagno. Dlatego film jeśli szokuje, to tylko dewotów nie mających bladego pojęcia o realny świecie, dla których ksiądz jest Bogiem.
Mało tego, jeśli ktoś jest otwarty, to...

więcej

Zmienia się tylko chlejąca grupa społeczna. Kolejni będą politycy, później urzędnicy, kioskarze, kierowcy autobusów itd.

Myślę że ten cytat przejdzie do historii jako kultowy :)

Trzeba być naprawdę odważnym żeby w tak skrajnym katogrodzie stworzyć taki film. Patrząc na dorobek Smarzowskiego raczej nie będzie mowy o półśrodkach. Pedofilia, alkohozlim cała ta hipokryzja kościoła będzie na świeczniku. Nie mogę sie doczekać!

"Kler" ogląda się na pewno lepiej niż kiepski fabularnie "Wołyń", ale razi tendencyjność. Sam nie kocham kleru, ale znam też normalnych księży, których w tym filmie praktycznie nie ma.

Bardzo dobry reżyser, doborowa obsada, mocny temat - to nie może się nie udać. Malkontenci będą się nakręcać nieświadomie robiąc darmową reklamę temu filmowi. Zapas maści na ból czterech liter wskazany :)

Jak za komuny pokazy po sąsiadach

:(

ocenił(a) film na 8

Naprawdę dobry film ale ciężki jak cholera :(

Nigdy nie będzie dość mówienia o tym co złego robią księża. Szanuję; religię, wiernych czy Boga ale nie mylmy tych spraw z ludźmi (klerem) często zepsutymi do szpiku kości.
To w dużej mierze (90%) osoby idące w stan "seminaryjny" ze względu na homoseksualizm, pedofilie, pieniądze, załamania, psychozy itp.
Może ostro...

więcej

J.w

Film jest bardzo, bardzo dobry! Nie rozumiem tych wszystkich płaczy nad nim środowisk kościelnych - serio! Równie dobrze mógły być osadzony w innej grupie społecznej i by się sprawdził ale do kościoła pasował idealnie!!! Ludzie proszę patrzcie na przekaz a nie ślepo na krzyże bądź księży w tym filmie.
Film, powtórzę...

więcej

Ja wyżej w temacie. Film wchodzi do kin dopiero na koniec września, a mnie już cieszy ból dupy tych wszystkich ślepych fanatyków, który wzrastali w nietykalności cynizmu, zachłanności, kabotyństwa i dominacji KRK miedzy Bugiem a Odrą. A w tym okrąglaku na Wiejskiej to tak jak w 2006 roku modlili się o to , aby susza...

więcej

Jedno pytanie

ocenił(a) film na 9
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Jestem fanem twórczości tego reżysera i poszedłem do kina na pewniaka, że obejrzę dobry film. Początek OK - kilka scen dla publiki żeby się pośmiała z tego, że ksiądz wali wódę, klnie i jeździ po pijaku. Myślę sobie jak w Droģówce, po tej pajacerce zacznie się prawdziwe kino. No i ... się nie doczekałem do końca....

Chyba najlepszy film Smarzowskiego. Dobrze, że jest ktoś taki, kto nie boi się pokazywać prawdy.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Znakomicie zapowiadający się film okazał się mocno przerysowaną karykaturą, w której fabuła kompletnie niczym nie zaskakuje. Szkoda, bo temat rzeka i naprawdę można było popisać się i stworzyć arcydzieło. Tymczasem nudne i przewidywalne sceny z przerysowanymi schematami czynią film bardzo płytkim. Rzeczywistość pisze o...

więcej

LUDZIE, PISZCIE W JAKICH MIASTACH NIE BĘDZIE SEANSÓW "KLERU"! W Ostrołęce dyrektor kina siedzi w kieszeni prezydenta miasta, a prezydent miasta siedzi w kieszeni proboszcza!!!! Filmu nie będzie w kinie! Parę lat temu nie było również Greya haha. Wszyscy chcący obejrzeć i tak pojechali do pobliskiej Łomży i tam kino...

Taki film już jest. Nazywa się "Mustang" i opowiada o przymusowych małżeństwach dziewczynek w Turcji, molestowaniu przez wujków, "badaniu" dziewictwa itd. https://www.filmweb.pl/film/Mustang-2015-742573

Dobry

ocenił(a) film na 8

Byłam, widziałam. Przed filmem ludzie żartowali bo seans się trochę opóźnił. Po filmie w milczeniu wszyscy wyszli. Chyba każdemu dał coś do myślenia. Komediowy zwiastun zapowiadał bekę z kleru. Okazał się bardzo smutnym filmem. Warto iść do kina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones