Jisatsu Circle

1 godz. 39 min.
6,2 2 608
ocen
6,2 10 2608
2 668
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"type":"film","id":107548,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Jisatsu+Circle-2001-107548/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Klub samobójców
 • Efekty specjalnie nie powalają na kolana. Chodzi mi tutaj o krew. Ale tego minusika nie widać, kiedy postawi się go przy ogromnych plusach.
  Film mi się podobał. Jest bardzo ekscentryczny Jeszcze takiego nie widziałam. Akcja była zawiła, pojawiło się dużo różnych wątków, jednakże to nie przeszkodziło mi w zrozumieniu filmu. Czytałam tutaj kilka wypowiedzi, myślę, że film ten należy rozumieć po swojemu, a kłócić się o przesłanie nie ma po co. Przez swoją "inność" nie spodoba się wielu osobom, pewnie większość nie dotrwa do końca, a jeśli to zrobi, to na pewno nie pofatyguje się i nie spróbuje doszukać drugiej głębi.
  Scena samobójstwa na dachu zaparła mi dech w piersiach. To było takie dosłowne i niespodziewane. Nierealne...
  Opuszczona kręgielnia i Genesis w swoim groteskowym stroju. Cholera, uwielbiam to!
  Film bardzo mi się spodobał. Szukajcie drugiej głębi. Przymrużcie oko na pewne niedogodności i obejrzyjcie. Może zrozumiecie.

 • Hasan89 ocenił(a) ten film na: 7

  strocky Zgadzam się w 100%. Film jest pełen symboliki, wystarczy tylko trochę nad nim pomyśleć i ją odkryć. Niestety większość sobie tego trudu nie zadaje i ocenia film na 1 w porywach do 3.

 • Dealric ocenił(a) ten film na: 10

  Hasan89 To nawet nie jest takie trudne, tylko ludzie jacyś głupi ;)

 • Hasan89 ocenił(a) ten film na: 7

  Dealric Może nie tyle głupi co leniwi. Od razu po filmie pozostaje tylko taka dezorientacja, ale potem można sobie wszystko fajnie, ładnie ułożyć. Choć co prawda interpretacja różnych scen może się nieco różnić to przekaz filmu powinien pozostać nadal taki sam. Wydaję mi się, że ludzie po prostu przywykli już do produkcji z Hollywood, gdzie mają jakże głęboki morał podany na tacy i dokładnie objaśniony przez głównego bohatera. Coś a'la Piła i jego zmysł sprawiedliwości.
  No cóż japońskie kino pozostanie dalej kinem niszowym, ale cieszę się, że na forum są jak Ty, czy Strocky, którzy potrafią je docenić.

 • saitek ocenił(a) ten film na: 4

  Dealric A co jak się widziało film i zrozumiało a nadal się nie podoba?:D

 • Dealric ocenił(a) ten film na: 10

  saitek No to się widziało, zrozumiało i nie podoba ;P

 • saitek ocenił(a) ten film na: 4

  Dealric Nie no bo już myślałem, że też podpada pod jakąś kategorię.

 • JaroTomik ocenił(a) ten film na: 7

  saitek Uff... Bo już myślałem, że trafię do szuflady "gimbaza" ;)